Argentyna ograła Włochy, Lautaro bohaterem

1 czerwca 2022 | 23:01 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Mistrzowie Ameryki Południowej lepsi od mistrzów Europy. W Finalissima Argentyna wygrała z Włochami 3:0, a jednym z najważniejszych aktorów tego widowiska był Lautaro Martinez.

Zgodnie z przewidywaniami, w podstawowych składach swoich drużyn pojawili się Il Toro oraz Nicolo Barella. Napastnik, który rozegrał 85 minut, najpierw w 28. minucie otworzył wynik spotkania, a potem w doliczonym czasie pierwszej części asystował przy trafieniu Angela Di Marii. W samej końcówce meczu rezultat ustalił Paulo Dybala. Barella rozegrał całe spotkanie, ale zapisał się w protokole wyłącznie żółtą kartką.

Alessandro Bastoni pojawił się na murawie w 77. minucie, gdy zmienił Emersona Palmieriego, natomiast Joaquin Correa znalazł się poza kadrą meczową.