Wygrana Turcji, Włochy i Bośnia remisowo

5 czerwca 2022 | 10:46 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Po ciężkim laniu, jakie reprezentacji Włoch sprawiła Argentyna, wczoraj podopieczni Roberto Manciniego mieli okazję do rehabilitacji. Na inaugurację rozgrywek Ligi Narodów w Bolonii doszło do starcia z Niemcami.

Mecz zakończył się remisem 1:1. Na gola Pellegriniego z 70. minuty bardzo szybko odpowiedział Kimmich. Selekcjoner zdecydował się na sporo zmian w wyjściowej jedenastce. Szansę gry od pierwszych minut otrzymał m.in. Alessandro Bastoni. Defensor Interu rozegrał całe spotkanie i został ukarany żółtą kartką. Federico Dimarco pojawił się na murawie w 80. minucie. Nie grał Nicolo Barella.

Planowe zwycięstwo nad Wyspami Owczymi odnieśli Turcy. Hakan Calhanoglu i jego koledzy wygrali u siebie 4:0. Pomocnik Nerazzurrich grał przez całe spotkanie i zapisał na swoim koncie asystę przy jednej z bramek.

Kluczowym podaniem przy akcji bramkowej mógł pochwalić się również Edin Dzeko. Gol Prevljaka w doliczonym czasie gry meczu z Finlandią uratował remis dla reprezentacji Bośni i Hercegowiny. Napastnik Interu przebywał na boisku od pierwszej do ostatniej minuty.