Inter przegrał mecz o Superpuchar

19 sierpnia 2007 | 23:37 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje2 min. czytania

Po słabym meczu na Giuseppe Meazza, Inter Mediolan przegrał z AS Romą mecz o Superpuchar Włoch. Tym samym Interowi nie udało się wygrać tego trofeum po raz trzeci z rzędu. Bramkę na wagę zwycięstwa dla Romy zdobył Daniele De Rossi z rzutu karnego w 78 minucie.

Inter zagrał słabe spotkanie. Już od pierwszego gwizdka to Roma sprawiała lepsze wrażenie. Nowy nabytek Romy - Ludovic Giuly trzykrotnie zagroził bramce Interu. Odpowiedzią Interu na to były akcje Suazo oraz Ibrahimovića. Żaden z nich nie potrafił jednak trafić do siatki Doniego.

W drugiej połowie zarówno Inter jak i Roma starała się zdobyć gola, jednak właśnie gościom udało się tego dokonać. Po rzucie karnym do siatki trafił De Rossi i prowadzenie podopieczni Spallettiego dowieźli do końca.

Interowi nie pomógł nawet wprowadzony na boisko Luis Figo. Nerazzurri jak widać jeszcze nie są w optymalnej formie, miejmy jednak nadzieję, że do meczu z Udinese w Serie A, Roberto Manciniemu uda się to wszystko odpowiednio poukładać.

Inter 0-1 Roma (HT: 0-0)
bramka: De Rossi (pen) 78.

Inter: 12 Julio Cesar; 16 Burdisso (9 Cruz 87), 2 Cordoba, 23 Materazzi, 26 Chivu; 14 Vieira (19 Cambiasso 65), 15 Dacourt (7 Figo 53), 4 Zanetti; 5 Stankovic; 8 Ibrahimovic, 29 Suazo.

ławka: 1 Toldo, 6 Maxwell, 18 Crespo, 25 Samuel.
trener: Roberto Mancini.

Roma: 32 Doni; 77 Cassetti, 2 Panucci, 5 Mexes, 22 Tonetto; 16 De Rossi, 8 Aquilani; 11 Taddei, 14 Giuly (33 Brighi 74), 9 Vucinic (28 Rosi 90+1); 10 Totti.

ławka: 1 Curci, 13 Andreolli, 20 Perrotta, 23 Nonda, 30 Mancini.
trener: Luciano Spalletti.

sędzia: Roberto Rosetti (Turin).

kartki: Tonetto 21, Ibrahimovic 26, Panucci 32, Stankovic 32, Mexes 43, Materazzi 58, Doni 89.