Twarde negocjacje z Dybalą

24 czerwca 2022 | 00:18 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Transfery

Po sfinalizowaniu transferu Romelu Lukaku, Inter może teraz skupić się na rozmowach z innym gwiazdorem, czyli Paulo Dybalą. I choć strony są blisko porozumienia, to cały czas nie udało się go osiągnąć. Teraz szykuje się kolejne spotkanie między włodarzami Nerazzurrich a otoczeniem piłkarza, a La Gazzetta dello Sport ujawnia nowe informacje dotyczące negocjacji.

Od dawna mówi się, że wicemistrzowie Włoch są skłonni zaoferować atakującemu pensję w granicach 6 mln euro (plus bonusy uzależnione od wyników oraz osiągnięć indywidualnych). Okazuje się jednak, że milion z tej kwoty ma być uzależniony od liczby występów zawodnika. Nie jest bowiem tajemnicą, że w ostatnich latach La Joyę trapiły kontuzję, przez co klub chce zabezpieczyć swój interes i uzależnić wypłatę części wynagrodzenia od tego, czy 28-latek zagra 50% meczów w sezonie. Taki zapis spotkał się z dużym oporem ze strony jego agenta Jorge Antuna, lecz rozmowy nadal trwają.

Obie strony nie wykluczają także, że w umowie znajdzie się klauzula pozwalająca na natychmiastowe jej rozwiązanie, która mogłaby zostać aktywowana w dowolnym momencie po zakończeniu pierwszego sezonu Argentyńczyka na San Siro. Weszłaby ona w życie po uiszczeniu niewielkiej opłaty, póki co jej wysokość jest nieznana. W ten sposób klub chce sobie zagwarantować, że nawet gdyby pozyskany za darmo gracz odszedł, klub zyska na tym finansowo. Dla zawodnika jest to natomiast forma zabezpieczenia własnego interesu.

Źródło: fcinter1908.it

Polecane newsy

Komentarze: 6

Granit Xhaka

Granit Xhaka 24 czerwca 2022 | 01:25   

Dybala musi przyjść

acmilanowek

acmilanowek 24 czerwca 2022 | 12:15   

Prezydent Interu podjezdza pod gmach klubu w Ferrari z bilansem corocznym -60 mln na transfery. Teraz odejdzie Skriniar a za rok Lautaro a za 2 Bastoni.

master

master 24 czerwca 2022 | 12:37   

nie rozumiem... jaka możliwość rozwiązania kontraktu za psie pieniądze? Przecież nie po to starasz się o zawodnika bez klubu, żeby za rok odszedł za "darmo" - przecież Dybala z kontraktem jest wart ~50mln eur w zależności oczywiście od sezonu...

AK47

AK47 24 czerwca 2022 | 13:45   

Jeżeli klub nie chce np. zapłacić Dybali za podpis wysokiej kwoty, to takie rozwiązanie może okazać się kompromisem.

Garon_92

Garon_92 24 czerwca 2022 | 14:07   

Panie acmilanowek spadaj do serwisu poświęconego drugiej stronie Mediolanu. Zajmij się ich budżetem transferowym. Co do dybali. Gracz sweitny ale nie ma co się dziwić że chcemy wynegocjować najlepsze dla sobie warunki. To że jest do wyjęcia "za darmo" nie znaczy że za podpisyamy wywalać np. 10 mln. 6ln za sezon to dobra stawka jak się nie podoba to jakoś drzwiami i oknami do niego nie walą. Moim zdaniem więcej jest tu kaczki dziennikarskiej niż prawdy. Pismaki nie mają za dużo nowinek to piszą o tym no temat gorący a jak widać nasz sztab pracuje prężnie i raczej w spokoju i skutecznie.

Paulo82

Paulo82 24 czerwca 2022 | 23:45   

Agent wie, że Dybała to wrak. Jude też to wie, a Inter tylko podejrzewa. Nie ma szans na 50% meczów i choćby 12 goli w sezonie.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich