Bergomi: Odejście Skriniara będzie wielką stratą

30 czerwca 2022 | 23:27 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Transfery2 min. czytania

Po przyjściu Romelu Lukaku nie brakuje huraoptymistycznych głosów sugerujących, że powrót Belga pozwoli Interowi z łatwością odzyskać tytuł mistrzowski. Znacznie bardziej ostrożny w swoich przewidywaniach jest, chociażby Giuseppe Bergomi.

- Lukaku odmieni losy Scudetto? Jest za wcześnie, aby o tym mówić. Z pewnością jest jednak zawodnikiem, który świetnie radzi sobie w naszej lidze, co już udowodnił. W poprzednim sezonie wszyscy napastnicy Interu wykonywali dobrą robotę, ale brakowało elementu nadającego głębię i pozwalającego wydłużyć grę, a także przyspieszyć po odzyskaniu piłki. Dla mnie Lukaku to pozytywny powrót.

Były kapitan Interu wypowiedział się również w temacie przeciągających się negocjacji z Paulo Dybalą i wyraził swoje zaniepokojenie ewentualnym odejściem Milana Skriniara:

- Dybala i Lukaku razem? Czemu mamy odbierać marzenia kibicom? Dybala to piłkarz o świetnych umiejętnościach technicznych i magicznym uderzeniu. W takich momentach wychodzi ze mnie jednak dusza obrońcy i komentatora, który zawsze doszukuje się równowagi w zespole. Trudno jest zestawić dwójkę napastników plus Dybalę. To możliwe, ponieważ od trenera zależy znalezienie odpowiednich rozwiązań, ale powiedzmy, że jest to trudne. Techniczne walory Dybali są oczywiście bezdyskusyjne.

- Inter wiele straci oddając Skriniara. Są gracze, którzy tworzą tożsamość zespołu i Skriniar jest jednym z tych, którzy noszą Inter w sercu. On, Barella, Bastoni i Lautaro, to te elementy, które nadają właściwy przekaz nowym obcokrajowcom, czy zawodnikom sektora młodzieżowego. Gdyby Milan odszedł, byłaby to wielka strata dla Nerazzurrich. 

Źródło: TuttoMercatoWeb

Polecane newsy

Komentarze: 1

SeaVent

SeaVent

1 lipca 2022 | 00:23

https://youtu.be/hXZxtiWa1A8


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich