KONAMI partnerem Interu

1 lipca 2022 | 12:10 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Inter ma nowego partnera. Jest nim firma KONAMI, czyli japoński producent oraz wydawca gier komputerowych. Ponizej zamieszczamy treść komunikatu klubu.

FC Internazionale Milano i KONAMI z przyjemnością ogłaszają, że zawarły wieloletnią umowę partnerską na wyłączność. Będzie ona obejmować działalność w e-sporcie, partnerstwo w centrum rozwoju młodzieży oraz zestawach treningowych drużyn Interu.

Począwszy od nowego sezonu sportowego 2022/23, logo eFootball ™ - popularnej serii gier wideo KONAMI o tematyce piłkarskiej - pojawi się na plecach koszulek treningowych pierwszej drużyny męskiej, damskiej i młodzieżowej, a także na strojach rozgrzewkowych.

KONAMI będzie również posiadać prawa do nazwy centrum sportowego Interu kobiet i sektora młodzieżowego, które zawsze było wizytówką klubu Nerazzurri, co świadczy o dużym zaangażowaniu tej marki w świat Interu. W ten sposób struktura przyjmie nazwę Centrum Rozwoju Młodzieży KONAMI im. Giacinto Facchettiego. W centrum sportowym odbędzie się również szereg wydarzeń skierowanych do młodzieży Interu oraz członków międzynarodowej sieci Inter Academy.

Ponadto partnerstwo obejmie również Inter Esports. W rzeczywistości KONAMI będzie działać w synergii z Nerazzurri przy krajowych i międzynarodowych projektach związanych ze światem gier komputerowych, który będzie ujawniany przez cały sezon.

Umowa ta oznacza powrót współpracy między dwiema globalnymi markami, liderami w swoich sektorach, które czynią innowacje, dialog z nowymi pokoleniami i międzynarodową wizję jednymi z podstawowych filarów ich strategii rozwoju.

- Ta nowa, wieloletnia umowa o globalnym partnerstwie świadczy o znaczeniu wspólnej ścieżki między Interem i KONAMI - zadeklarował Alessandro Antonello. - Jasne zobowiązanie, które wznawia więź, która rozpoczęła się lata temu i będzie kontynuowana w przyszłości, opartej na wspólnych wartościach i celach - dodał.

- Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że możemy powitać KONAMI z powrotem w rodzinie Interu i ogłosić to nowe ważne partnerstwo, jedyne w swoim rodzaju, które po raz kolejny udowadnia stale rosnącą wartość marki Nerazzurri i zdolność do reprezentowania doskonałej platformy komunikacyjnej, aby zaangażować grupę docelową - młodą, innowacyjną i międzynarodową, która jest w stanie połączyć miliony fanów na całym świecie. Od tego sezonu KONAMI będzie odgrywać wiodącą rolę w naszym świecie - powiedział Luca Danovaro, Szef działu finansowego Interu Mediolan.

- Wejście klubu kalibru Interu w nasze szeregi klubów partnerskich jest dla KONAMI bardzo ekscytujące. Dzięki nowej nazwie Centrum Rozwoju Młodzieży, logo eFootball ™ na zestawach treningowych zespołu i wielu aktywacjom eSports, my w KONAMI wiemy, że to partnerstwo przyniesie nam wiele sukcesów teraz i w dłuższej perspektywie - dodał Naoki Morita, prezes firmy KONAMI Digital Entertainment B.V.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 12

AdiGA

AdiGA

1 lipca 2022 | 12:35

Ale w FIFie normalnie Inter będzie? Czy jakaś podróka jak Piemonte Calcio?

Kiksu

Kiksu

1 lipca 2022 | 12:44

niestety to oznacza brak licencji w serii gier Fifa

jacodj

jacodj

1 lipca 2022 | 13:51

Oby był w FIFIE bo gram od wielu lat tylko Interem

TheClear

TheClear

1 lipca 2022 | 13:55

To gdzie i co warto od nich kupić? Polecacie coś???

Lambert

Lambert

1 lipca 2022 | 14:02

W fifie ma wszystko zostać jak było

inter00

inter00

1 lipca 2022 | 14:14

Już widzę jak w FIFIE pokażą rozgrzewających się graczy Interu w koszulkach z Konami jako sponsorem

Internazionalny

Internazionalny

1 lipca 2022 | 16:13

I trzeba się przerzucić z fify na pes

hawk247

hawk247

1 lipca 2022 | 16:44

Ja gram w fifę od zawsze, ale trzeba przyznać że od paru lat nie zaglądam w ogóle do Serie A. Nie da się grać i jakiejś kariery robić kiedy tylu licencji brakuje a Serie B jest tak lekceważona. Jak jeszcze Interu nie będzie to totalna szkoda, EA skupia się tylko na tym co im przynosi największy biznes i mainstreamie zamiast na absolutnym minimum jakim jest posiadanie wszystkich licencji top 5 lig. Może teraz czas się przerzucić na FM, szkoda że na PS nie ma.

kandziak

kandziak

1 lipca 2022 | 16:57

Według doniesień Calcio e Finanza, Inter za sześć lat zbierze z tej umowy łącznie 45 mln euro, czyli 7,5 mln w sezonie.

shakurspeare

shakurspeare

1 lipca 2022 | 18:32

Ludzie nie ma już żadnego pesa tylko jakis kupsztal. Nie ściągacie nawet tego syfu

Statystaff

Statystaff

1 lipca 2022 | 22:44

A po co komu licencja w Ultimate Team? Trzy lata mam w ataku duet Lautaro-Dybala i chce taki naprawde

jelcyn

jelcyn

2 lipca 2022 | 18:17

Ciekawe co z licencją Football Managera (edycja 2022.07.02 18:17 / jelcyn)


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich