Pierwsze koty za płoty. Inter wygrał z Lugano

12 lipca 2022 | 21:12 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Za Interem pierwszy mecz kontrolny w okresie przygotowawczym przed sezonem 2022/23. Nerazzurri wygrali z Lugano 4:1.

Po sześciu dniach treningów, przyszedł czas na pierwszy sprawdzian boiskowy. Podobnie jak w poprzednich latach, tak i tym razem rywalem była ekipa z południowo-wschodniej Szwajcarii. W wyjściowym składzie Nerazzurrich pojawiło się czterech graczy, którzy dołączyli do zespołu latem - Romelu Lukaku, Raoul Bellanova, Henrikh Mkhitaryan i Kristjan Asllani.

Podobnie jak w zeszłym roku, tak i teraz pierwszą bramkę okresu przygotowawczego zdobył Danilo D'Ambrosio, który już w 3. minucie wykorzystał dobre dogranie Asllaniego z rzutu rożnego. Inter poszedł za ciosem i w 16. minucie podwyższył prowadzenie za sprawą Lautaro Martineza.

W przerwie Simone Inzaghi zdecydował się na pierwsze zmiany. Na boisku pojawili się absolutny debiutant Andre Onana, który zastąpił dobrze dysponowanego Samira Handanovicia, a także Joaquin Correa. Tucu dał bardzo dobrą zmianę, bowiem najpierw w 61. minucie strzelił gola na 3:0, a 12 minut później asystował przy drugim trafieniu Lautaro.

W drugiej części meczu szkoleniowiec wicemistrzów Włoch dał szansę kilku graczom z drużyny młodzieżowej. Lugano potrafiło to wykorzystać i w 82. minucie Alessandro Casciato zdobył bramkę honorową dla swojego zespołu, jednocześnie ustalając wynik na 4:1 dla Interu.

LUGANO-INTER 1:4 (0:2)

Gole: Casciato 82' - D'Ambrosio 3'; Lautaro 16', 73'; Correa 61'

LUGANO (4-2-3-1): 1 Saipi (58 Osigwe 46'); 8 Durrer (23 Srdic 60'), 3 Ziegler (46 Stober 46'), 30 Daprelà (15 Mai 46'), 17 Valenzuela (41 De Queiroz 46'); 14 Sabbatini (42 Alshik 46'), 20 Doumbia (29 Belhadj 46'); 11 Haile-Selassie (43 Mound 46'), 27 Babic (18 Mahou 60'), 45 De Jesus (33 Casciato 46'); 9 Celar (10 Bottani 60').

Trener: Mattia Croci Torti.

INTER (3-5-2): 1 Handanović (24 Onana 46'); 36 Darmian (39 Silvestro 88'), 33 D'Ambrosio (43 Hoti 76'), 47 Fontanarosa (38 Sottini 76'); 12 Bellanova (15 Lazaro 46'), 22 Mkhitaryan (11 Correa 46'), 14 Asllani (40 Sangalli 88'), 42 Agoumé (45 Carboni 88'), 8 Gosens (46 Zanotti 67'); 90 Lukaku (50 Casadei 67'), 10 Lautaro (16 Salcedo 76').

Rezerwowi: 21 Cordaz, 51 Fabbian.