Zanetti: Ronaldo to był fenomen

23 lipca 2022 | 12:52 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Wiceprezes Interu Javier Zanetti powiedział, że Luis Nazario de Lima Ronaldo był jednym z najlepszych graczy, z jakimi kiedykolwiek grał. Legendarny zawodnik Nerazzurrich wystawił laurkę genialnemu Brazylijczykowi na łamach portalu Calcio.

- Mówimy o Ronaldo, Il Fenomeno. Dla mnie był jednym z najsilniejszych graczy, z którymi grałem. Pamiętam, że kiedy przybył do Interu, były wielkie oczekiwania, ponieważ przybywał wielki mistrz, potem udowodnił to na boisku.

- Ronie miał moc, miał drybling, przed bramkarzem prawie nigdy nie chybiał. Był świetnym napastnikiem. W finale Pucharu UEFA z Lazio, gdzie zresztą również strzeliłem gola, jego trzeci gol dał nam spokój, wtedy wiedzieliśmy, że wygraliśmy mecz.

- Obserwując bramkę na powtórce, ten drybling, którym pokonał bramkarza, to mógł zrobić tylko fenomen. Anegdot jest wiele, przeżyliśmy wspaniałe chwile. Myślę, że Ronie, poza tym, co zrobił tamtej nocy na boisku, był zachwycony nasza radością, ponieważ dla tak wielu z nas to było pierwsze międzynarodowe trofeum.

- Mówimy o wspaniałym mistrzu, zmierzenie się z nim było bardzo trudne, ponieważ był inteligentnym facetem, który wiedział, czego drużyna potrzebuje na boisku. Trudno było go pilnować ponieważ miał świetne wyczucie czasu, był bardzo sprytny i miał wachlarz świetnych zagrań.

- Dotarł do najwyższego poziomu pomimo wielu kontuzji. Za każdym razem, gdy był na boisku, wiedziałeś, że masz bardzo ważną broń zdolną wygrywać mecze.

- Był bardzo zabawny, to był gracz zespołowy, zawsze bardzo hojny. Jest tak wiele momentów, które przeżyliśmy razem w Interze, ale jak powiedziałem wcześniej, pamięć o Pucharze UEFA pozostanie dla wszystkich bardzo ważna, ponieważ to była pierwsza zdobycz dla tak wielu z nas.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 9

KawaOpole

KawaOpole 23 lipca 2022 | 13:10   

Prawdziwy i jedyny oryginalny Ronaldo

inter00

inter00 23 lipca 2022 | 18:37   

Czy ja wiem, Cristiano swoimi liczbami nakrył czapką innych zawodników razem z Messim. A tłumaczenia że gdyby nie kontuzja to by pobił wszystkie rekordy nie przyjmuje bo gdybać tak można o wielu graczach. Dla mnie Cristiano > Ronaldo

Bartek2301

Bartek2301 23 lipca 2022 | 18:50   

Pewnie Cristiano teraz siedzi i płacze, że jest tylko tanią podróbką i bardzo zazdrości osiągnięć Il Fenomeno.

KawaOpole

KawaOpole 23 lipca 2022 | 21:46   

Inter00 każdy, ale to każdy piłkarz Interu zawsze będzie lepszy ,ważniejszy, kultowy od pilarza Juve czego nie rozumiesz ?

sesol

sesol 24 lipca 2022 | 05:17   

Dzięki niemu pokochałem Inter. Do dzisiaj mam stare Bravo Sporty z lat 90,z nim na okładkach

acmilanowek

acmilanowek 24 lipca 2022 | 14:57   

Jak dla mnie sentymenty i myslenie w kategoriach kiedys to bylo jest debilne
Trzeba zyc w terazniejszosci i myslec o przyszlosci

Bartek2301

Bartek2301 24 lipca 2022 | 17:21   

Trzeba żyć w teraźniejszości i myśleć o przyszłości i nie ucząc się na błędach z przeszłości popełniać jeszcze większe błędy.

Internaldo

Internaldo 24 lipca 2022 | 22:04   

Najlepszy piłkarz w historii futbolu. Lepszego nie będzie.

Ronaldo

Ronaldo 25 lipca 2022 | 20:28   

Ronaldo-mój ulubieniec od dziecka. Ronaldo jest tylko jeden-Brazylijczyk!


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich