Inter trzyma kciuki za potknięcie Benfiki

2 sierpnia 2022 | 17:18 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna

Choć Inter rozpocznie grę w Lidze Mistrzów dopiero za ponad miesiąc, to Nerazzurri mogą z zainteresowaniem śledzić zmagania w kwalifikacjach tych rozgrywek. Zdaniem portalu Calcioefinanza.it, szczególnie uważnie powinni przyglądać się Benfice.

Portugalski zespół rozpocznie dziś zmagania w III rundzie eliminacji Champions League, gdzie będzie rywalizować z Midjtylland. Dla mediolańczyków awans wicemistrzów Danii byłby o tyle korzystniejszy, że zyskaliby na nim finansowo.

Chodzi tu o pulę środków dla klubów wynikającą z ranking historycznego, który obejmuje wyniki w europejskich pucharach w ostatnich 10 latach. Spośród czterech włoskich zespołów występujących w LM, tylko Juventus jest wyżej niż lizbońskie Orły. Inter, Napoli i Milan są natomiast niżej, przez co ewentualne potknięcie Benfiki w III lub IV rundzie kwalifikacji zwiększy ich przychody.

W przypadku Nerazzurrich będzie to wzrost z 15,9 mln euro do 17mln. Azzurri mogą liczyć na skok z 18,2 mln do 19,3 mln, a Rossoneri z 14,7 mln do 15,9 mln. Różnice nie rzucają na kolana, ale patrząc na kondycję finansową włoskiego futbolu, nie można ich zupełnie lekceważyć.

 

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 1

Chrisu

Chrisu 2 sierpnia 2022 | 17:32   

Super bedzie kasa na rozwiazanie kontraktu z Michatarianem za rok :)


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich