Wygrana z Lecce. Dumfries uratował Inter!

13 sierpnia 2022 | 19:39 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Relacje2 min. czytania

Z pewnością nie takiej inauguracji sezonu spodziewali się sympatycy Interu. Po męczarniach na Stadio Via Del Mare Nerazzurri pokonali US Lecce 2:1. Gola na wagę trzech punktów w ostatnich sekundach spotkania zdobył Denzel Dumfries.

2' Szybko poszło. Dimarco zagrał w kierunku Darmiana, ten odegrał do Lukaku, a Belg strzałem głową dał prowadzenie swojej drużynie.

7' Bardzo niecelny strzał w wykonaniu Lautaro.

10' Calhanoglu oddał mocny strzał z dystansu, Falcone z kłopotami, ale ostatecznie złapał futbolówkę.

20' Falcone obronił strzał z woleja w wykonaniu Barelli.

21' Blin zastąpił na boisku kontuzjowanego Cetina.

32' Lautaro mocno ucierpiał po starciu z Baschirotto. Defensor Lecce obejrzał żółtą kartkę.

39' Handanović obronił strzał Strefezzy.

45+4' Koniec pierwszej połowy.

48' Lecce doprowadziło do wyrównania. Obrona Interu dała się zaskoczyć, a Ceesay precyzyjnym strzałem pokonał Handanovicia.

53' Niecelny strzał Strefezzy.

54' Falcone łatwo obronił próbę w wykonaniu Barelli.

55' Brozović ukarany żółtą kartką.

57' Mkhitaryan zmienił Brozovicia, Bastoni zastąpił Gosensa.

61' Handanović sparował bardzo mocny strzał z rzutu wolnego Bistrovicia.

62' Falcone zatrzymał mocne uderzenie Dimarco.

63' Żółta kartka dla Darmiana.

64' Colombo zmienił Ceesay'a.

67' Dzeko i Dumfries za Calhanoglu i Darmiana.

69' Tylko słupek po strzale głową Dumfriesa.

71' Nieznacznie niecelna próba Lautaro po strzale głową.

73' Niecelny strzał Dumfriesa.

74' Listkowski za Bistrovicia, Helgason za Gonzaleza i Banda za Di Francesco.

76' Handanović obronił strzał Bandy. Rzut rożny dla Lecce.

78' Falcone obronił strzał głową De Vrija.

80. Golkiper gospodarzy znów górą. Tym razem zatrzymał Lautaro.

82' Blin ukarany żółtą kartką.

83' Falcone uprzedził Dzeko, dobitka Lukaku była już niecelna.

87' Żółta kartka dla Colombo.

87' Correa zastąpił Skriniara.

90+5' Gol dla Interu!!! Lautaro strącił głową piłkę dośrodkowaną przez Barellę, do futbolówki dopadł Dumfries i wepchnął ją do siatki.

90+6' Hjulmand z żółtą kartką.

90+6' Koniec meczu!!!

***

Lecce - Inter 1:2 (0:1)

Gole: Ceesay 48 - Lukaku 2, Dumfries 90+5.

LECCE (4-3-3): 30 Falcone; 17 Gendrey, 6 Baschirotto, 4 Cetin (29 Blin 21'), 25 Gallo; 8 Bistrovic (19 Listkowski 74'), 42 Hjulmand, 16 Gonzalez; 27 Strefezza, 77 Ceesay (9 Colombo 63'), 11 Di Francesco (22 Banda 74').

Rezerwowi: 1 Bleve, 21 Brancolini, 10 Di Mariano, 24 Frabotta, 26 Ciucci, 31 Voelkerling, 80 Berisha, 83 Lemmens, 99 Rodriguez.

Trener: Marco Baroni

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar (19 Correa 88'), 6 De Vrij, 32 Dimarco; 36 Darmian (2 Dumfries 68'), 23 Barella, 77 Brozovic (22 Mkhitaryan 58'), 20 Calhanoglu (9 Dzeko 68'), 8 Gosens (95 Bastoni 58'); 90 Lukaku, 10 Lautaro.

Rezerwowi: 21 Cordaz, 24 Onana, 5 Gagliardini, 12 Bellanova, 14 Asllani, 46 Zanotti, 47 Fontanarosa.

Komentarze: 32

13 sierpnia 2022 | 19:41

Rozumiem Darmiana bo był od początku przygotowań ale dlaczego nie ma Bastoniego? Oby nie jakiś uraz

13 sierpnia 2022 | 22:01

Lecce nas ciśnie w drugiej połowie, haha.

13 sierpnia 2022 | 22:19

dobrze ktoś napisał wcześniej 1:1. Też taki wynik przeczuwałem

biegaj141

biegaj141

13 sierpnia 2022 | 22:45

Aż mi tego Lecce żal się zrobiło. Ale z przebiegu to jednak nam 3 punkty się należały

guskap

guskap

13 sierpnia 2022 | 22:46

ale fart

13 sierpnia 2022 | 22:48

Jedyny pozytyw to wynik. Wiele pracy przed kadrą żeby prezentować jakikolwiek sensowny poziom. Niech zaczynają od jutra bo to co dzisiaj grali to nie dało się na to patrzeć. Grunt że 3 pkt są. Forza!

13 sierpnia 2022 | 22:50

A jednak cuda się zdarzają

13 sierpnia 2022 | 22:51

Jedynie wynik może cieszyć. Gra już nie przez większość meczu była wolna i ta niedokładność aż kłua w oczy, ale to pierwszy mecz z czasem powinno być lepiej.

13 sierpnia 2022 | 23:04

Lukaku słaby, Barella nie czuł piłki, Gosens słabo i bramka na konto Handy mimo wszystko. Dla mnie na plus Dimarco, Denzel i Darmian. Obrona jako formacja też dała radę. Będę tak samo jak w 2020 pisał że Lukaku wcale nie jest taki kozak. To średniak.

Bonhart25

Bonhart25

13 sierpnia 2022 | 23:09

@gismo - Jak widać na ogóry wystarcza a ego nam właśnie brakowało w poprzednim sezonie. Pożyjemy zobaczymy

13 sierpnia 2022 | 23:12

Gra bardzo słaba znowu chcemy wygrać minimalnymi siłami a i ich nam nie starcza... Dobrze, że Denzel dołożył udo bo tak to byśmy mieli strate dwóch punktów. Lukaku na plus bramka i kilka zastawień i zgrań w polu karnym jednak widać różnice między nim a Dżeko. Obrona całkiem nieźle.

13 sierpnia 2022 | 23:24

Warto dodać że słaby mecz sędziego brak czerwieni po faulu na Barelli niepojęte

Gecxu_udv

Gecxu_udv

13 sierpnia 2022 | 23:27

Ale że tak od pierwszej kolejki wynik trzeba ratować w ostatnich minutach. Jakby to powiedział Siara mają rozmach sk.......

13 sierpnia 2022 | 23:49

No obstawiałem 1:1 i na szczęście się (niewiele) pomyliłem. Zobaczymy co dalej, ale wygląda to źle. Swoją drogą jude tak latami scudetto zdobywało, przy czym z taką grą to nas zleje całe top4.

Inter88

Inter88

14 sierpnia 2022 | 00:47

Jedyny plus z tego meczu to bezcenne 3 punkty. Nasza gra jest słaba, zawodnicy bez formy, wszystko jak na razie jest statyczne, na stojąco. Przypomnij mi się tragiczny mecz z Bolognią gdzie strzelamy szybko bramkę i zamiast iść po druga czy trzecią to nasi się bawią. Zostaliśmy znów za to skarceni, na całe szczęście udało się strzelić drugą bramkę i wygrać. Musimy to zdecydowanie poprawić. To dopiero początek sezonu więc zaczniemy się rozkręcać, ważne aby seryjnie zdobywać po 3 oczka w każdym meczu.

14 sierpnia 2022 | 02:53

Wygrana ,jest ,formę budujemy gramy dalej ,uszy do góry

14 sierpnia 2022 | 08:09

Mecz do zapomnienia, liczą się 3pkt.
Dimarco prezentował się zaskakująco dobrze w sparingach i tak też zagrał wczoraj. Póki co wygląda lepiej niż Gosens, ale jakoś nie mam takiego zaufania i wolałbym by grał na tym wahadle, a nie w obronie.
Napastnicy trochę bezzębni, choć Lukaku kończy z bramką, a Lautaro z ładną asystą, więc swoje zrobili można powiedzieć.
Na plus też Darmian i Dumfries.
Na minus cały środek pola i Handa, który nie powinien puszczać takich bramek.

Garon_92

Garon_92

14 sierpnia 2022 | 09:45

Może lepiej niech teraz grają przeciętnie i przepychają tak mecze niż ma tow ygladac jak w zeszłym roku że nagle styczeń luty i nie ma Interu na boisku. Mecz słaby ale często tak wyglądają mecze z beniaminkami na wyjazdach. Jest dodatkowa motywacja żeby cisnąć bo nic nie mają do stracenia a stadion pełen. Po 10 kolejkach będzie można ocenić jak wyglądamy na tle ligi. Sezon będzie wyjątkowo intensywny i zupełnie inny niż dotychczasowe więc nie ma co ferować wyroków

14 sierpnia 2022 | 10:39

Denzel przepchał ten mecz kolanem, dosłownie.

14 sierpnia 2022 | 11:29

Jak nasi będą fundować nam takie akcje jak wczoraj to nasz młodszy Inzaghi trenejro osiwieje w trybie błyskawicznym.

14 sierpnia 2022 | 13:43

Wielki plus dla treneiro za odwagę i grę na 4 napastników przy remisie. Top również dla Dunfriesa, dał świetną zmianę.
Flop: Barella, de Vrij no i Gosensowi też troche brakuje jeszcze do Perisicia.
Poza tym w miare jestem zadowolony, ciekawe jak wypadnie Lecce w kolejnych meczach.

Statystaff

Statystaff

14 sierpnia 2022 | 19:25

No cos tam zmieniał wczoraj, ale no wg mnie taki z niego trener jakim był piłkarzem... Conte wróć! Zobaczcie jak Spurs poukładał, każdy piłkarz ma conajmniej solidnego zmiennika. A nie jak u Nas: 3 śo, jeden łapie kontuzje, drugi uraz, trzeci pauzuje za kartki i jak będzie wyglądać obrona wtedy? Di Marco i D Ambrosio to boczni obrońcy, po co nam oni skoro nie gramy takim ustawieniem? Jak Roma i Napoli odpalą to o lidze mistrzów możemy pomarzyć sobie. No ale obym się mylil i gol danzela zaważył o tytule (edycja 2022.08.14 19:27 / Statystaff)

Bonhart25

Bonhart25

14 sierpnia 2022 | 20:55

@Statystaff - akurat o jakość kadry to pretensje nie do Inzaghiego. Tutaj jest to działka dyrektora sportowego a ten musi każdego szeląga dwa razy w palcach obrócić zanim go wyda. Trener to co najwyżej może zgłosić zapotrzebowanie na daną pozycję a co ostatecznie dostanie to druga sprawa