Trwają prace nad pozyskaniem nowego obrońcy

22 sierpnia 2022 | 14:28 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Transfery

Inter jest coraz bliżej zakończenia aktywności na tegorocznym mercato. Ostatnim elementem w transferowej układance Giuseppe Marotty i Piero Ausilio jest nowy środkowy obrońca. Od pewnego czasu dyrektorzy pracują nad tym ruchem, ale że rozpatrywanych jest kilka opcji, to na finał tej historii przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać.

Najbliżej dopięcia jest transakcja z udziałem Francesco Acerbiego, który jest zdecydowany na dołączenie do Nerazzurrich (wypożyczenie z opcją wykupu) i odrzucił ofertę Olympique'u Marsylia. Do uzgodnienia pozostały kwestie finansowe. Claudio Lotito chce, aby 34-latek zrzekł się pensji za lipiec i sierpień (zaległości to ok. 800 tys. euro), lecz zawodnik nie chce na to przystać. W związku z tym prezes Lazio zwrócił się do mediolańczyków, aby ci w rozliczyli się z zawodnikiem, co byłoby formą opłaty za wypożyczenie - spotkało się to jednak ze zdecydowanym sprzeciwem. Wiele wskazuje na to, że wraz z rosnącą presją czasu piłkarz pójdzie na ustępstwa i dogada się z obecnym pracodawcą.

W Mediolanie nie porzucili także nadziei na pozyskanie Manuela Akanjiego. W tym wypadku dyrektorzy grają na czas i liczą na to, że Borussia Dortmund zmniejszy swoje oczekiwania i zgodzi się na bardziej preferencyjną formę transferu. Nie jest wykluczone, że wicemistrzowie Niemiec zgodzą się na wypożyczenie z obowiązkiem wykupu, choć w takim wypadku musieliby przedłużyć o rok kontrakt ze Szwajcarem (a tego wolą uniknąć).

Inter cały czas nie zrezygnował też ze starań o Trevoha Chalobaha, zarekomendowanego przez Romelu Lukaku. 23-letni gracz mógłby trafić do stolicy Lombardii tylko na wypożyczenie bez opcji wykupu. Chelsea wolałaby jednak, aby przeniósł się do zespołu, gdzie mógłby dostać więcej minut na boisku. Transakcja ta może być też uzależniona od dalszych poczynań The Blues na mercato - jeśli uda im się pozyskać kolejnego stopera (ostatnio mowa o Fofanie lub Maguirze), łatwiej będzie o odejście młodego Anglika.

Źródło: różne

Polecane newsy

Komentarze: 8

banikowy

banikowy 22 sierpnia 2022 | 15:22   

Acerbi jest dobrym obrońca tylko szkoda że na ławkę bierzemy obcego jak mieliśmy swojego Rano.
Fajnie jakby ktoś przyszedł już a ktoś byłby dogadany na zimę bądź za rok.
Nie sądzę żebyśmy utrzymali w przyszłym roku cały blok defensywny (szczególnie przy obecnych właścicielach) więc stawiam że ktoś z pary DeVrij/Skriniar zostaną spieniężeni.
Dlatego dobrze mieć już dogadanego Akanjiego który w zimie podpisze z nami kontrakt i od lata wejdzie do składu bądź będzie pierwszym rezerwowym. (edycja 2022.08.22 15:24 / banikowy)

paul_picasso

paul_picasso 22 sierpnia 2022 | 17:18   

Maguira chcą kupić??? Jak ob się po czole kopie ale jak odejdzie z manu to ta ekipa odżyje

domi

domi 22 sierpnia 2022 | 20:05   

Inzaghi: Po co nam świeży chleb, mamy przedwczorajszy.

Statystaff

Statystaff 22 sierpnia 2022 | 20:31   

Najpierw wyjadamy czerstwy, a pojutrze dzisiejszy:D to dobra metafora do kontraktowania emerytów i wprowadzania młodzieży

HeyaMakumba

HeyaMakumba 22 sierpnia 2022 | 20:38   

Dajcie spokój z tym Rano przecież chłop już się nie nadaje do niczego. Z której strony by nie patrzeć Acerbi to poziom wyżej chociaż cały czas mam nadzieje na Akanjego lub Akanji/Trevor + Acerbi na wypożyczeniach. (edycja 2022.08.22 20:38 / HeyaMakumba)

ester

ester 22 sierpnia 2022 | 20:55   

A wszystko przez to , że jesteśmy Rumunami bez grosza. Not for everyone wygląda fajne w mediach i na prezentacjach ale przykre jest to ,że klub taki jak Inter kombinuje z transferem jakbyśmy byli spadkowiczem drugiej ligi , wstyd. Transfery za 15, 20 to powinny być jak pstryk palca dla takiej marki. PS: Nie ma nic do Rumunów.

Błażej Małolepszy

Błażej Małolepszy 23 sierpnia 2022 | 00:00   

Też wolałbym zostawić sobie Ranocchię w roli zmiennika, ale Żaba chyba chciał coś jeszcze pokopać na koniec kariery stąd decyzja o zmianie barw bo propozycję nowej umowy zapewne otrzymał. Przynajmniej, tak to sobie tłumaczę. Nie bardzo jednak rozumiem, czemu jest akurat taka spina o Acerbiego. Ligowy wyjadacz, aktualny reprezentant Włoch, doskonale znający wymagania Inzaghiego, który ma być zawodnikiem do rotacji. Dodajmy do tego, że nas zwyczajnie nie stać na jakieś szaleństwa na rynku. Przecież w tych warunkach to bardzo solidna opcja.

shakurspeare

shakurspeare 23 sierpnia 2022 | 15:20   

Satka z lecha. ino brac


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich