Milan górą w szalonych derbach

3 września 2022 | 17:04 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Derby Mediolanu dla Rossonerich. Po meczu wielu odcieni ostatecznie lepsi okazali się podopieczni Stefano Piolego, którzy zwyciężyli 3:2.

9' Zaiskrzyło między Dumfriesem i Hernandezem. Obaj zobaczyli po żółtej kartce.

12' Brozović znalazł się w dogodnej pozycji, lecz jego strzał przyniósł tylko rzut rożny.

15' Bastoni bliski bramki samobójczej. Po niefortunnej interwencji Włocha piłka odbiła się jednak od poprzeczki.

17' Handanović sparował strzał Leao.

21' Inter na prowadzeniu!!! Lautaro znakomicie utrzymał się przy piłce, podał do Correi, a ten wypuścił na wolne pole Brozovicia. Chorwat z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam.

25' Nieudany strzał głową Calabrii.

26' Giroud oddał niecelny strzał z obrębu pola karnego.

28' 1:1. Inter popełnił prosty błąd przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy, który bezlitośnie za gola zamienił Leao.

31' Giroud ukarany żółtą kartką.

34' Niecelny strzał francuskiego napastnika Milanu.

35' Handanović złapał futbolówkę po składnej akcji rywali i uderzeniu Tonalego.

35' Piłka nieznacznie minęła celu po mocnym uderzeniu Hernandeza.

37' De Ketelaere oddał niecelny strzał głową.

38' Żółta kartka dla Brozovicia.

42' Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką po uderzeniu głową Hernandeza.

43' Giroud oddał niecelny strzał głową.

45+1' Zablokowany strzał Lautaro. Tylko rzut rożny dla Interu.

45+1' Koniec pierwszej połowy.

49' Hernandez nieznacznie pomylił się po strzale głową.

51' De Ketelaere z żółtą kartką.

54' Milan na prowadzeniu. Leao wycofał piłkę do niepilnowanego Giroud, ten zaś nieczysto trafił w piłkę, ale to wystarczyło, aby pokonać Handanovicia.

60' 3:1 dla Milanu. Leao zabawił się z defensorami Interu i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce.

63' Diaz zastąpił De Ketelaere.

64' Potrójna zmiana w Interze. Dzeko za Correę, Dimarco za Bastoniego, Mkhitaryan za Barellę.

67' Dzeko przywrócił nadzieję! Bośniak uprzedził Tomoriego, dopadł do piłki zagranej przez Darmiana i zmniejszył prowadzenie Rossonerich.

68' Lautaro niecelnym strzałem zmarnował obiecującą kontrę Interu.

70' Maignan świetnie interweniował po strzale głową Lautaro.

71' Sędzia pokazał żółtą kartkę protestującemu Inzaghiemu.

73' Saelemaekers zmienił Messiasa, Origi zastąpił Giroud.

74' Maignan instynktownie odbił strzał Dzeko.

77' Fenomenalna parada francuskiego bramkarza po uderzeniu Calhanoglu.

77' Tonali ukarany żółtą kartką.

82' Niecelny strzał Origiego.

84' Kjaer za Calabrię, Pobega za Tonalego.

84' D'Ambrosio za De Vrija, Gosens za Darmiana.

88' Leao uderzył nad bramką.

90+3' Żółta kartka dla Leao.

90+5' Nieznacznie niecelny strzał Mkhitaryana.

90+6' Bardzo nieudana próba w wykonaniu Origiego.

90+6' Koniec meczu.

***

AC Milan - Inter 3:2 (1:1)

Gole: Leao 28, 60, Giroud 54 - Brozović 21, Dzeko 67.

MILAN (4-2-3-1): 16 Maignan; 2 Calabria (84' Kjaer), 20 Kalulu, 23 Tomori, 19 Hernandez; 8 Tonali (84' Pobega), 4 Bennacer; 30 Messias (73' Origi), 90 De Ketelaere (63' Brahim Diaz), 17 Leao; 9 Giroud (73' Saelemaekers).
Rezerwowi: 1 Tatarusanu, 83 Mirante, 5 Ballo Touré, 7 Adli, 14 Bakayoko, 21 Dest, 28 Thiaw, 40 Vranckx, 46 Gabbia. Trener: Stefano Pioli.

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 De Vrij (84' D'Ambrosio), 95 Bastoni (63' Dimarco); 2 Dumfries, 23 Barella (63' Mkhitaryan), 77 Brozovic, 20 Calhanoglu, 36 Darmian (84' Gosens); 10 Lautaro, 11 Correa (63' Dzeko).
Rezerwowi: 21 Cordaz, 24 Onana, 5 Gagliardini, 12 Bellanova, 14 Asllani, 15 Acerbi, 45 Carboni. Trener: Simone Inzaghi.

3 września 2022 | 17:16

Trzeba było sprzedać Gosensa bo i tak nie gra. Handa będzie grał do śmierci. Na plus tylko decyzja, że Dzeko na ławie.

Błażej Małolepszy

Po zwycięstwo!!!

3 września 2022 | 17:30

Ciekawe czy coś strzelimy bo że stracimy jest niemal pewne.

3 września 2022 | 17:48

Forza! Po 3 pkt

Paulo82

Paulo82

3 września 2022 | 18:35

Szymon prezenty dla Lazio, a Hakan prezent dla Milanu. I tak się to toczy.

3 września 2022 | 18:36

Ale inter się rozpadł po stracie bramki

3 września 2022 | 18:48

Więcej spokoju w rozegraniu potrzeba, Darmian do zmiany w przerwie bo jest totalnie bezproduktywny. A tak to wygląda całkiem nieźle, tylko więcej spokoju i będzie dobrze

SINDBADSZYDERCA

3 września 2022 | 18:55

Handanovic na emeryturę...w trybie natychmiastowym.

3 września 2022 | 19:20

Conte tęsknię...

ArturO888

ArturO888

3 września 2022 | 19:23

Wygląda na to że Inzaghi nie jest trenerem który jest w stanie ogarnąć ten zespół. Ubiegły sezon i okres bardzo dobrej gry to chyba była jeszcze spuścizna po Conte.

Paulo82

Paulo82

3 września 2022 | 19:43

Słabo w polu, ale gdybyśmy tylko mieli bramkarza na bramce, to byłoby lepiej.

3 września 2022 | 19:58

kukle będą swędziały aż do rewanżu. Błędy jak błędy ale mocny ten Milan jest trzeba im przyznać...

Policeman

Policeman

3 września 2022 | 20:01

Bayern już ostrzy zęby na darmowy posiłek (edycja 2022.09.03 20:02 / Policeman)

Tańczący z wilkami

3 września 2022 | 20:04

CO TO ZA GRA OBRONY!? Aż szkoda komentować...

Inter1990

Inter1990

Przechuj z tego Handanovicia. Inzaghi ma coś z głową, że trzyma taki ręcznik na bramce.

kretos

kretos

3 września 2022 | 20:06

Correa to jest kurwa żenada, on powinien robić takie akcje jak zrobił nas dzisiaj Leao, a ten typ ucieka od piłki jak do niego leci, przyjmuje na 4m… tragedia. Dzisiaj Dzeko pokazał ze jest o klasę lepszy od tego uposledzenca

3 września 2022 | 20:07

Obrona i bramkarz katastrofa

3 września 2022 | 20:08

Bez przesady, Correa zagrał nieźle, nawet asystę zaliczył.

Mecz był do wygrania, wystarczyło trochę więcej spokoju w 1 połowie. 2 to już był rollercoster ale właśnie wtedy najlepiej było widać przewagę Milanu nad nami. Jest świeży, ma wolność w ataku i cholernie przyjemnie się ich ogląda. A my zamiast wstawić świeżego i dynamicznego Bellanove za Dumfriesa żeby się ścigał z Theo to kurwa wchodzi D’Ambrosio za De Vrija. Jaki to ma sens? Po co?! Onana od przyszłego meczu musowo na bramce bo Handa to już porażka. A Inzaghi niech się ogarnie w końcu, zacznie szukać nowych rozwiązań w młodych graczach których dostał a nie cały czas gra tymi samymi przetartymi kartami. Sezon na straty, jak tak będzie wyglądała nasza gra to Inzaghi zostanie zwolniony bankowo a my może się zakwalifikujemy do LM. A w lato wyprzedaż i karuzela nadal się będzie kręcić

Hagen

Hagen

3 września 2022 | 20:11

Porażka na konto Handy, który nie powinien dostawać od tej pory minuty chyba ze w Pucharze. Nie robi w bramce nic podczas cięższych interwencji. Nie wierze ze wyjąłby taka piłkę jaka wyjął Mike podczas strzału Hakana. Onana musi wejść na bramkę bo z cała sympatia do Samira ale jest stary. Druga sprawa to czemu obrona zagrała tak jakby to był ich pierwszy mecz ze sobą. Skriniar i De Vrij ciagle wychodzili wysoko a w momencie gdy szła kontra na Leao to było pewne, że go nie złapią. Brakowało bardzo Lukaku który by się rozpędzał i dawał impet tym atakom, bo Lautaro jest mega inteligentny z przodu ale no nie ucieknie na 2/3m obrońcom. Inzaghiego bym nie winił za ta porażkę bo indywidualne błędy zważyły na całości, zmiany przeprowadził okay co by nie mówić.

Inter88

Inter88

3 września 2022 | 20:12

Niestety to my przegralismy ten mecz a nie Milan wygrał? Takie są fakty. Co nasi slabeusze dziś grali to jest kompletny dramat. Obrona katastrofa w całym meczu nawet Skriniar dziś słabo chociaż był najlepszy z obrońców. Co się dzieje że Vrijem? Co się dzieje z Barellą? Hakan to siada po prostu psychicznie w takich meczach. Lautaro starał się ale nie miał wsparcia Correi ani pomocników. Dlaczego nie gra Aslani? Dlaczego nie gra Onana? Mam dość patrzenie na Hande w bramce chce Onane. Byłem chyba ostatni, który posadziłby kapitana na ławce ale to już koniec miarka się przebrał. Inzaghi podejmij męskie decyzje dokonaj zmian bo mnie zaraz trafi szlag do cholery.

3 września 2022 | 20:31

Naszym problemem jest to że żaden z piłkarzy nie ma top formy. Coś poszło nie tak w przygotowaniach przed sezonem. Rozumiem że na Milan nie wystawił Aslaniego czy Onany ale na słabeuszy musi spróbować, ktoś musi odpalić. Widzę ogromny problem w obronie od bramkarza, przez obrońców i resztę drużyny. Nie potrafimy bronić zespołem, robią się dziury i nieporozumienia, co w efekcie prowadzi do strat bramek. Piszecie Inzaghi lut i kto za niego przyjdzie? Ja nie widzę żadnej sensownej alternatywy

Statystaff

Statystaff

3 września 2022 | 20:40

Ktokolwiek z paki z 00'; byłby lepszy. Może poza Adriano xD (edycja 2022.09.03 20:42 / Statystaff)

Bonhart25

Bonhart25

3 września 2022 | 21:13

Nasi po straconym golu się zesrali a Milan wyczuł łatwą zdobycz. Poza Ivanem powiedziałbym ze raczej umocniliśmy kadrę a na razie bardzo słabo to wygląda

3 września 2022 | 21:43

Nie ważne kogo w miejsce Inzaghiego, nawet Zanetti poradzi sobie lepiej. Nasi niebawem w sukienkach i pantoflach będą na mecz wychodzić.

Inter88

Inter88

3 września 2022 | 21:46

Ja rozumiem że można przegrać bo to derby tak? Ale za ten brak ambicji to już nie ma żadnego wybaczenia. Można i trzeba być agresywnym w grze a nie tylko stać i się patrzeć co zrobi przeciwnik, można dostać czasem kartkę za nadmierna walkę czy ostrzejsze zagranie to kibic wybaczy ale braku chęci i walki nigdy!!!!!!! Sorry ale ja nie widziałem w tych facetach chęci zwycięstwa totalnie brak zaangażowania. Sytuacja gdy strzelamy na 2:3 i mieliśmy kilka sytuacji na remis ale to trwało max 10 minut a później czas umyka jest go coraz mnie i tutaj zwłaszcza rezerwowi muszą zapierdzielać za dwóch totalny atak albo my wyrównamy albo oni strzela kolejną. A nasi co? Po prostu grali jakby to oni prowadzili i mieli tylko utrzymać wyniki. Jakiejś zwalnianie cofanie i cofanie do tyłu a czas płynął płynął i mecz sie skończył. Albo się ogarnąć albo będzie klapa. To początek sezonu wiadomo ale jak staniesz na starcie to później mimo najszczerszych chęci może już rywali nie dogonić.

Macik89

Macik89

3 września 2022 | 22:41

Jak Wy marudzicie Handa to Handa tamto boże co miał dziś zrobić ok może mógł się rzucić i co z tego?Jak Leao ma 3 obrońców obok siebie i robi z nimi co chce.Olivier odaje strzał nikogo przy nim nie ma to też wina bramkarza?Ogarnijcie się cały zespół gra gówno w obronie i tu najlepszy bramkarz na świecie nic nie zmieni

MAV

MAV

3 września 2022 | 22:53

Handa na lawke i niech oglada mecze na siedzaco szkoda jego nóg zeby sie meczyly podyrzymujac go. Obrona dramat, ale to juz sie zaczęło w tamtym sezonie. Wymysl Inzaghiego czyli Correa to moze w Monzie albo Lazio grac a nie w Interze. Inzaghi zaczyna sie gubic w tym co robi. Zmiany conajmniej dziwne. Mecz do zapomnienia

Larry

Larry

3 września 2022 | 22:58

@Macik89
Piszesz z sensem, więc Ci odpiszę: to prawda, że gramy gówno w obronie, ale Handa to jest aktualnie wielki śmierdzący kloc na kopcu tej obrony. Przy tym strzale Hakana, który Menią jakimś cudem wyjął, to Handa by nawet tego strzału wzrokiem odprowadzić nie zdążył. Z taką obroną i bramkarzem Lewy nas rozniesie, Bayern nas rozniesie i prawie każda drużyna z Top 7 Serie A nas pozamiata. Na mistrzostwo mamy jakiekolwiek szanse znów tylko i wyłącznie dzięki słabości rywali.

acmilanowek

acmilanowek

3 września 2022 | 23:07

Inter jest hopeless. Bramkarzem i kapitanem jest dziad ktory powinien byc na lawce ale jak posadzic kapitana?
Inzaghi pokaz ze masz jaja wstrzasnij druzyna albo idz na dno razem z Interem.

3 września 2022 | 23:12

Szkoda mi tylko Lautaro który zapierdziela na całym boisku A reszta razem z Simone mogą sobie strzelić w łeb W Środę znów baty i to będzie koniec dla nas sezonu w lidze bo awans do czwórki nie będzie żadnych szans Bo o wyjściu z grupy LM to tylko możliwe tylko na PlayStation

Milanista90

Milanista90

4 września 2022 | 07:39

Witam, po meczu mógłbym stwierdzić że sporo złych decyzji trenera zawaliło Wam ten mecz, ogólnie fajny mecz, bałem się czy nasza "młoda" drużyna podoła, ale się udało chociaż parę razy Mike uratował nam skórę. Cieszę się że Juve traci punkty, mam nadzieję że na koniec znów to drużyny z Mediolanu będą rządzić we Włoszech. Forza Milan.

4 września 2022 | 09:03

Inzaghi dostał w czerwcu przedłużenie umowy do 2024 i od tego momentu Inter nie wygrał z żadnym lepszym rywalem (:

Milanista90

Milanista90

4 września 2022 | 09:53

Myślę że Inzaghi nie jest trenerem na Inter, ale tak samo na początku było z Piolim w Milanie, więc nie ma co go skreślać.

4 września 2022 | 10:12

Mam wrażenie że na lepszego trenera Inter nie ma szans. Trener z topu oczekiwałby poważnych transferów no i wysokiej pensji czego u nas nie dostanie więc zostaje mieć nadzieję że Inzaghi jakoś to poukłada i jednak top4 będzie na koniec sezonu (edycja 2022.09.04 10:13 / wróbel1908)

master

master

4 września 2022 | 11:11

Prawdą jest że obrona dała ciała, ale bramkarz nic mam nie daje od siebie, Handa nie wybronił nam ani jednej bramki w tym sezonie, co innego wczoraj pokazał bramkarz Milanu niestety czym wygrali mecz a rok temu Scudetto... Rozumiem że jest solidny ale w top klubie potrzebny jest ktoś nadzwyczajny kim Handa nie jest już od trzech lat

Milanista90

Milanista90

4 września 2022 | 11:29

Milan jest najlepszym przykładem ze bez wielkich transferów można zbudować drużynę. Oczywiście wielu Moze powiedzieć że na papierze Inter, Juve ma lepszą drużynę i ma rację, ale Milan pokazał że bez wielkich transferów można walczyć z najlepszymi. Zdaje sobie sprawę że zdobycie Majstra przez Milan może być ciężkie (nie mówię że niemożliwe) ale ta drużyna pokazuje że zdobycia mistrzostwa nie było przypadkiem.

Inter88

Inter88

4 września 2022 | 12:35

Ja nie mam pretensji do Inzaghiego bo za formę fizyczną odpowiadają trenerzy od przygotowania fizycznego a to u nas od początku sezonu mocno kuleje było to już widać w meczach przedsezonowych. W każdym z nich byliśmy wolni, statycznie jak muchy w smole a o braku pressingu to nie ma nawet co wspominać bo każdy chyba widzi jak jest. Po pracowałbym również nad psychiką zawodników, metalem. Drużyna i trener muszą usiąść i przeanalizować sytuację i znaleźć rozwiązanie.

master

master

4 września 2022 | 13:44

Jeżeli chodzi o przygotowanie fizyczne to nie jest tak, że drużyna będzie całym rokiem w gazie. Sezon to maraton, jeżeli ktoś jest dojechany na początku sezonu tzn. że forma ma przyjść później np. październik-listopad tj. LM. Formę topowe kluby szykują na wiosnę gdzie się wszystko wygrywa.

Jestem w stanie zrozumieć, jeżeli też sztab jest tego świadomy, że teraz trzeba docenić każde zwycięstwo bo jesteśmy pod formą o ile ta forma przyjdzie. Za Conte/Pintusa początki też były różne później była machina a na wiosnę strach czy wygramy 1-0 czy nie bo graliśmy mocno defensywnie i o takie zarządzanie należy walczyć, a nie gramy to samo niezależnie od tego w jakiej formie są gracze - to musi być monitorowane i taktyka musi być pod to dostosowana.