Brozovic i Handa uratowali wygraną z Torino

10 września 2022 | 18:00 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Relacje3 min. czytania

Bezbarwna, nudnawa wręcz pierwsza odsłona spotkania zakończyła się bez doliczonego czasu. W drugiej było nieco szybciej, ciekawiej i co najważniejsze - zwycięsko dla Interu. Punkty uratowała późna bramka Marcelo Brozovicia i świetne interwencje Samira Handanovicia.

PRZEBIEG MECZU

I połowa:

4’ był czas i miejsce, niestety, Lautaro niecelnie
16’ piłka przemierzyła nisko pole karne Interu, ale nikt nie wyskoczył, aut dla Nerazzurrich
20’ Vlasic wykiwał obrońców i uderzył na bramkę, jednak Handanovic nie dał się zaskoczyć
24’ Skriniar został trafiony w twarz przez Sanabrię, obyło się bez kontuzji
28’ strzał Martineza zatrzymał się na nogach obrońców
33’ Seck przedarł się pod pole karne, nie zdołał jednak wykorzystać swojej szansy
35’ Lautaro Martinez uderzył, kolejny raz wysoko ponad bramką
39’ spore zamieszanie w polu karnym Torino, po wrzutce z rogu, bez efektów
44’ z dystansu spróbował Brozovic, nie trafił w światło bramki
45’ brak doliczonego czasu, sędzia zakończył bezbarwną pierwszą połowę

II połowa

47’ Handanovic uratował remis po strzale głową Sanabrii
49’ Sanabria dostał żółtą kartkę po trafieniu ręką w twarz Calhanoglu, sędzia początkowo wyciągnął czerwony kartonik, jednak anulował decyzję po analizie zapisu wideo
55’ groźny strzał Torino z wolnego, sytuację uratował Handanovic, Brozovic otrzymał żółtą kartkę
61’ Linetty strzelił celnie, ale bardzo lekko, Handa nie miał problemów z pochwyceniem futbolówki
63’ Dzeko uderzał głową, wysoko nad bramką
66’ Vlasic bardzo groźnie uderzył, golkiper Nerazzurrich sparował
68’ Lukic szarpał Calhanoglu i załapał się na żółtą kartkę
68’ weszli Correa i Bastoni, zeszli Dzeko i Dimarco, zmiany również w Torino, mecz zakończył Linetty oraz Sick, pojawił się Ilkhan i Radonjic
70’ Handa, po trudnym strzale, raz jeszcze uratował Nerazzurrich
75’ Skriniar uderzył głową po wrzutce z rożnego, Milinkovic-Savic z trudem obronił
76’ weszli Mychitarian i Bellanova, zeszli Dimarco i Calhanoglu
79’ Lautaro główkował, pomylił się o centymetry
83’ Sanabria świetnie uderzył, kolejny raz sytuację uratował Handanovic
85’ Gosens zastąpił Darmiana
89’ GOL! Brozovic wykorzystał znakomite podanie Barelli, uprzedził bramkarza Torino i… uratował Interowi trzy punkty!
90’ zeszli Sanabria i Lazaro, weszli Singo i Pellegri
90’ Lautaro Martinez otrzymał żółtą kartkę
95’ koniec spotkania

***

INTER 1 - 0 TORINO

90' Marcelo Brozovic

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 De Vrij, 32 Dimarco; 2 Dumfries, 23 Barella, 77 Brozovic, 20 Calhanoglu, 36 Darmian; 9 Dzeko, 10 Lautaro
Rezerwowi: 21 Cordaz, 24 Onana, 5 Gagliardini, 8 Gosens, 11 Correa, 12 Bellanova, 14 Asllani, 15 Acerbi, 22 Mkhitaryan, 33 D'Ambrosio, 45 Carboni, 95 Bastoni
Trener: Simone Inzaghi

TORINO (3-4-2-1): 32 Milinkovic-Savic; 26 Djidji, 4 Buongiorno, 13 Rodriguez; 19 Lazaro, 10 Lukic, 77 Linetty, 27 Vojvoda; 16 Vlasic, 23 Seck; 9 Sanabria
Rezerwowi: 73 Fiorenza, 89 Gemello, 2 Bayeye, 3 Schuurs, 6 Zima, 7 Karamoh, 11 Pellegri, 14 Ilkhan, 17 Singo, 21 Adopo, 34 Aina, 36 Garbett, 49 Radonjic
Trener: Matteo Paro