Pozycja Inzaghiego robi się niepewna?

21 września 2022 | 17:09 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna

Ostatnie mecze dobitnie pokazały, że w najbliższej przyszłości możemy być świadkami rywalizacji o nowego trenera pomiędzy Interem a Juventusem. W takiej sytuacji warto przyjrzeć się dostępnym kandydatom.

Mimo złych rezultatów oraz panującej niechęci wśród kibiców za sterami Interu nadal pozostaje Simone Inzgahi i wiele znanych osobowości, w tym również samych piłkarzy, bezwzględnie trzyma jego stronę. Wydaje się jednak, że mecze z Romą i Barceloną po przerwie reprezentacyjnej mogą być kluczowe w kwestii jego pozostania w ekipie Nerazzurrich.

Gazetta dello Sport zaprezentowała w jednym ze swoich wydań listę menedżerów mogących przejąć schedę po Inzaghim lub Allegrim. Najbardziej przykuwające oko nazwiska to oczywiście Thomas Tuchel oraz Mauricio Pochettino, jednak istnieje jeszcze kilka innych, ciekawych opcji.

Zwolnienie Thomasa Tuchela z Chelsea było dość szokującym wydarzeniem i stanowi on teraz łakomy kąsek w świecie trenerskim. Problemem może być jego wysoka pensja, ale we Włoszech z pomocą przyszedłby Dekret Wzrostu, który zniwelowałby znacznie koszta utrzymania menedżera poprzez lepsze warunki podatkowe.

To samo tyczy się byłego szkoleniowca Tottenhamu i PSG, który nigdy wcześniej nie pracował w Serie A, przez co wydatki na jego pensje również mogłyby być zmniejszone.

Inni znani trenerzy, którzy pozostają bez pracy to między innymi Claudio Ranieri, Laurent Blanc i Jorge Sampaoli. W środowisku Interu rozważana jest również jeszcze jedna kandydatura - Dejan Stankovic. Serb, cieszący się sporą popularnością wśród kibiców, zakończył w sierpniu przygodę z Crveną Zvezdą, w której rozwinął swoje trenerskie umiejętności i uzyskał imponujący wynik 2.51 punkta na mecz.

A kogo Wy widzielibyście na ławce trenerskiej Interu w razie zwolnienia Simone Inzaghiego?

Źródło: sempreinter

Polecane newsy

Komentarze: 7

inter00

inter00 21 września 2022 | 18:01   

Inzaghi przestał panować nad zespołem, kondycja graczy to kryminał, jego pomysły są nie trafione i jeżeli wyciągałby wnioski ze swoich błędów to można by patrzeć z pewną dozą optymizmu w przyszłość ale Włoch uparcie brnie w bagno starając się udowodnić że wszystko jest ok. Defensywa to jeden wielki żart, w ofensywie mamy 1 taktykę czyli gra do boku i wrzutka, brak urozmaicenia gry chociażby zmianą ustawienia czy innymi wyborami kadrowymi. Za Inzaghim przemawia brak funduszy na nowego trenera a wg mnie powinien zostać już do końca bo zmiana szkoleniowca nie musiałaby być wielkim sukcesem na tym etapie sezonu. W top 4 powinniśmy i tak się znaleźć a nowego szkoleniowca trzeba poszukać już na nowy sezon, i to takiego który odejdzie już od tego obrzyganego ustawienia z 3 w obronie i będzie miał więcej finezji i więcej odwagi żeby postawić na młodszych graczy i na nieoczywiste rozwiązania

cichy32

cichy32 21 września 2022 | 18:38   

Inter 00
Bardzo ladnie napisane lepiej bym tego nie ujął

Bonhart25

Bonhart25 21 września 2022 | 20:28   

Stanko brzmi spoko ale obawiam się, że gdyby nie sprostał zadaniu to jego Interowa legenda mocno by ucierpiała. Byłby kojarzony jak np. Mazzarri a nie piłkarski idol

Turbot

Turbot 21 września 2022 | 23:04   

A gdzie wśród tych "łakomych kąsków", genialny Paulo Sousa? XD

oster

oster 22 września 2022 | 09:08   

Zmiany i rotacje robione przez tego gamonia to jest jakaś porażka, te pięć zmian w meczu go tak przerasta że on na siłę chce je wykorzystać nawet kosztem przegrania meczu a przecież zmiany powinny poprawić jakość gry a u nas ją pogarszają...

Adriano19f

Adriano19f 22 września 2022 | 11:22   

Osobiście z osądami poczekam na powrót Lukaku, bo myśle, że to pod niego Szymek tworzył taktyke w lato

Garon_92

Garon_92 22 września 2022 | 13:08   

Tuchel czy pochetino będą oczekiwać gwarancji stabilności finansowej bez poświęcania kluczowych graczy. Tuchel szybciej obejmie Bayern niż nas. Z pozostałych sampaoli stanowcze nie dla tego błazna, Blanca długo bez poważnej pracy, Dejana jestem na tak. Charyzme ma a tego trzeba żeby tych gamoni ruszyć. Coś czuję że u niego byłoby jak u conte głową nisko i zapierd... A jak się nie podoba to tam są drzwi. Ta drużyna musi mieć bara nad sobą i potrzebuje wycisku widać że motorycznie kompletnie nie są gotowi do intensywnego grania.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich