Ranocchia opuścił szeregi Monzy

22 września 2022 | 12:45 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Inne kluby

Zespół Monzy, czyli tegorocznego beniaminka Serie A, poinformował wczoraj rano, że Andrea Ranocchia zdecydował rozwiązać swoją umowę. Wszystko odbyło się za porozumieniem stron.

34-letni włoski obrońca zakończył tego lata swoją trwającą 11 lat przygodę z Interem Mediolan i jako wolny zawodnik dołączył do Monzy. Zainteresował go rozwijający się projekt klubu i możliwość grania w podstawowym składzie, po tym jak przez wiele lat musiał godzić się z rolą rezerwowego w zespole Nerazzurrich.

Niestety, już na początku sezonu kontuzja pokrzyżowała plany Ranocchi. Zawodnik doznał złożonego złamania kości strzałkowej w prawej nodze oraz skręcił kostkę już w pierwszym, sierpniowym meczu, przegranym przez Monzę z Napoli 0-4. Początkowo zakładano, że Andrea będzie odsunięty od treningów na około 3 miesiące, ale najnowsze prognozy przewidują, że czas ten przedłuży się do początku marca przyszłego roku.

Z tego względu Rannochia podjął decyzję o rozwiązaniu kontraktu, mimo chęci zatrzymania zawodnika przez klub. 34-latek obawia się, że po powrocie nie będzie w stanie grać najlepiej jak potrafi i czułby się źle otrzymując wynagrodzenie podczas długiej rekonwalescencji.

Źródło: fi

Polecane newsy

Komentarze: 1

superofca

superofca 22 września 2022 | 13:23   

Spoko, u nas Żaba nawet o kulach by się przydał.
W sumie to w tym wieku może powinniśmy mówić pan Żaba.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich