Inter otrzymał nagrodę ECA Youth Football

23 września 2022 | 17:23 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Inter Mediolan został ponownie uznany na międzynarodowej arenie! Podczas zgromadzenia ECA w Stambule dyrektor generalny Interu, czyli Alessandro Antonello, przyjął nagrodę Youth Award. Jest ona przyznawana klubom, które wykazały wzorowe zaangażowanie w rozwój swojego sektora młodzieżowego.

Jest to związane z Projektem Edukacyjnym klubu, który został uruchomiony przez Inter w 2017 roku. Projekt ten jest silnie wspierany przez dyrektora sektora młodzieżowego Roberto Samadena oraz przez generalnego dyrektora sportowego Giuseppe Marottę.

Celem projektu jest edukacja chłopców i dziewcząt z akademii młodzieżowej Nerazzurrich nie tylko z technicznego i piłkarskiego punktu widzenia, ale także pod kątem ludzkim i kulturowym, włączając w to wszystkich trenerów i osoby ściśle współpracujące na co dzień z młodzieżą.

Z pomocą profesjonalistów Inter prowadzi specjalne kursy dla drużyn od U-9 aż do Primavery, gdzie poruszane są tematy takie jak ochrona nieletnich, bullying i cyberbullying oraz dyskryminacja. Świadomość na te tematy zwiększana jest dodatkowo poprzez spotkania twarzą w twarz, dyskusje i panele dodawane do różnych wydarzeń. Szczególnie wyróżnia się tutaj działalność Sektora Młodzieży podczas Dnia Pamięci o Holokauście poprzez wizyty, spotkania i chwile refleksji nad Holokaustem.

Wszystkie męskie i żeńskie zespoły od U-14 do U-19 biorą udział w szkoleniach na temat świadomości cyfrowej, prawidłowego korzystania z sieci społecznościowych i różnych kanałów komunikacji, dzięki profesjonalistom z Inter Media House oraz Team Communications. Jest to dodatek do aktywnego angażowania się w sprawy społeczne w tym obszarze, takich jak wizyty w szpitalach pediatrycznych lub zakładach karnych dla nieletnich. Chodzi głównie o zrozumienie i stawienie czoła codziennym problemom poza boiskiem.

Nerazzurri chcą zwrócić uwagę również na problemy związane ze zrównoważonym rozwojem, zmianą klimatu, właściwą dietą oraz korupcją w sporcie, taką jak doping i ustawianie meczów.

W ramach Projektu Edukacyjnego klub otworzył Centrum Młodzieży Suning oraz Inter College, czyli obiekty, które goszczą zawodników z innych regionów Włoch lub z zagranicy. Takie środowisko oferuje wszechstronną ścieżkę edukacyjną i szkoleniową wraz z dedykowanymi obiektami oraz ogólną atmosferą, stymulującą i ułatwiającą integrację i spójność.

Łączenie aspektów technicznych z tego typu szkoleniami to wielkie wyzwanie Projektu Edukacyjnego Interu i dzięki tej prestiżowej nagrodzie ECA misja ta będzie kontynuowana z jeszcze większym zapałem i entuzjazmem.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 2

PasywnoAgresywny

PasywnoAgresywny

24 września 2022 | 09:01

A teraz policzmy wychowanków w naszej kadrze, którzy do niej weszli bezpośrednio z primavery ;)

Dziarski

Dziarski

25 września 2022 | 19:34

@up dokładnie. Jeszcze żebyśmy na eksporcie tych z primavery mieli przynajmniej połowe tego hajsu co ajax


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich