Podsumowanie meczów reprezentacyjnych

27 września 2022 | 20:16 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Trwają mecze reprezentacji narodowych. Przyjrzyjmy się kilku kluczowym spotkaniom w Lidze Naordów, w których wystąpili gracze Interu Mediolan.

Słowacja 1-1 Białoruś (Liga C)

Kolejny słaby występ reprezentacji Słowacji zakończony remisem z Białorusią. Pełne 90 minut rozegrał Milan Skriniar.

Holandia 1-0 Belgia (Liga A)

Holendrzy w ostatnim meczu grupowym Ligi Narodów pokonali u siebię zespół Belgii. Denzel Dumfries grał przez cały mecz i otrzymał żółtą kartkę, a Stefan de Vrij wszedł na boisko w 66. minucie.

Austria 1-3 Chorwacja (Liga A)

Reprezentacja Chorwacji pokonała Austriaków i zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie. Marcelo Brozović musiał opuścić boisko w 18. minucie z powodu kontuzji. W meczu brylował były gracz Interu Ivan Perisić, zaliczając asystę.

Węgry 0-2 Włochy (Liga A)

Kibice reprezentacji Azzurrich mogą na chwilę zapomnieć o Mundialu i cieszyć się awansem do najlepszej czwórki Ligi Narodów. Od pierwszych minut wystąpiło trzech graczy Interu - Acerbi, Dimarco oraz Barella. Były gracz Lazio został zmieniony na początku drugiej połowy, a w jego miejsce wszedł Bastoni. Pozostała dwójka rozegrała mecz w pełnym wymiarze czasowym. Świetny występ rozegrał Federico Dimarco, którego bramka zapewniła zwycięstwo reprezentacji Włoch.

Anglia 3-3 Niemcy (Liga A)

Świetne widowisko zapewnili kibicom gracze Anglii i Niemiec, strzelając 6 bramek w drugich 45 minutach meczu. Robin Gosens wszedł na boisko w 68. minucie gry.

Rumunia 4-1 Bośnia i Hercegowina (Liga B)

Reprezentacja Rumunii, mimo dotychczasowo słabej gry w Lidze Narodów, potrafiła pokonać ekipę Bośni i Hercegowiny, która miała już zapewnione pierwsze miejsce w grupie. Honorowe trafienie dla gości zdobył Edin Dżeko, który przebywał na boisku od 71. minuty.

Warto wspomnieć również o dwóch meczach towarzyskich. Pierwszy z nich to pojedynek reprezentacji Kamerunu z Koreą Południową. W zespole gospodarzy dostępu do bramki przez cały mecz bronił Andre Onana. Niestety Nieposkromione Lwy musiały uznać wyższość Koreańczyków i ulegli 0-1.

Drugi mecz to reprezentacja Włoch do lat 21. Całą pierwszą połowę rozegrał w tym meczu Raoul Bellanova. Dodatkowo wystąpiło również dwóch piłkarzy Interu, przebywający na wypożyczeniach - Lorenzo Pirola i Sebastiano Esposito. Pierwszy z nich zagrał całe spotkanie, a drugi zaliczył asystę.

Dzisiaj ostatni dzień zmagań reprezentacji. O 20:45 w reprezentacji Albanii będzie mógł pokazać się Kristjan Asllani (rozgrzewka przed graniem w koszulce Interu?), a o 2:00 w nocy swój mecz towarzyski rozegra reprezentacja Argentyny z Lautaro i Correą na pokładzie.

Źródło: własne