Skriniar: Można robić łatwe rzeczy, ale...

4 października 2022 | 14:53 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Milan Skriniar był bohaterem programu Match Day. Podczas rozmowu odniósł się między innymi do pracy z trenerami, determinacji oraz wyjątkowych momentach w swojej karierze.

- Każdy trener mnie czegoś nauczył. Myślę, że trener, który po raz pierwszy ustawił mnie jako środkowego obrońcę, miał duży wpływ na mój rozwój. Wcześniej grałem w pomocy, a jako dziecko w ataku.

- Właściwa mentalność, nawet jeśli nie wszystko idzie tak, jak chcesz, to aspekt, który najbardziej pomógł w mojej karierze. Uważam, że głowa i determinacja to podstawowe elementy. Jestem bardzo przywiązany do miasta, w którym się urodziłem. Ziar nad Hroom, a następnie Zilina, gdzie zacząłem zawodowo grać w piłkę. Drugim miejscem, z którym jestem bardzo zżyty jest Mediolan. Od razu poczułem się tu jak w domu. W latach dziecięcych moim idolem był Ronaldo. Był niesamowiitym graczem. Zawsze sobie powtarzam, że można robić łatwe rzeczy, ale trzeba mieć odwagę próbować tych trudniejszych.

- Najwięcej emocji przyniósł mi debiut w Lidze Mistrzów, a dokładniej mecz z Tottenhamem na San Siro.Kiedy wszedłem na boisko, poczułem cudowne uczucie. Później pierwszy gol w tych rozgrywkach, w meczu z Sheriffem. A jednym z najważniejszych obron w Lidze Mistrzów pozostaje ta przeciwko Szachtartowi w Kijowie.

Źródło: fcinter1908.it

Polecane newsy

Komentarze: 1

Valdas

Valdas 4 października 2022 | 18:54   

Tak sobie myślę że jakby miało dojść do zmiany na stanowisku trenera, to chciałbym zobaczyć Ranieriego lub Stankovicia o tak...


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich