Zadanie wykonane. Inter pokonał Salernitanę

16 października 2022 | 11:36 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje2 min. czytania

Zadanie zostało wykonane. Zgodnie z planem Inter wygrał domowy mecz z Salernitaną i dopisał do swojego konta kolejny bezcenny komplet punktów. Na listę strzelców wpisali się dzisiaj Lautaro Martinez i Nicolo Barella.

12' Niecelny strzał Dimarco z dystansu.

14' Inter na prowadzeniu! Lautaro popisał się precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego i otworzył wynik spotkania.

17' Daniliuc ukarany żółtą kartką.

20' Potężny strzał Kastanosa trafił tylko w boczną siatkę.

31' Nieudana próba Dimarco.

32' Dzeko znalazł się w dogodnej pozycji, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

33' Niecelna główka Bośniaka po rzucie rożnym.

37' Sepe popisał się dobrą interwencją po strzale głową Skriniara.

38' Golkiper gości złapał futbolówkę po uderzeniu z rzutu wolnego w wykonaniu Dimarco.

41' Onana sparował piłkę na rzut rożny po strzale Piątka.

45' Duże zamieszanie pod bramką rywali. Najpierw Lautaro minął się z piłką dograną przez Dumfriesa, a po chwili jego strzał zablokował Sepe.

45+1' Koniec pierwszej połowy.

52' Lautaro przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale głową.

54' Dia strzelał, Onana sparował futbolówkę na rzut rożny.

58' 2:0! Calhanoglu posłał precyzyjne podanie w kierunku Barelli, ten w polu karnym ograł defensora rywali i mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

60' Valencia zmienił Kastanosa, Bonazzoli zastąpił Piątka.

63' Gosens pojawił się w miejsce Dimarco.

68' Onana bez kłopotów złapał piłkę po strzale Candrevy z rzutu wolnego.

69' Bonazzoli przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale głową.

72' Asslani za Mkhitaryana, Correa w miejsce Dzeko.

76' Bohinen zmienił Vilhena.

78' Mocno nieudana próba strzału w wykonaniu Candrevy.

79' Niecelny strzał głową Gosensa.

82' Bronn i Sambia zastąpili Mazzocchiego oraz Pirolę.

88' Niecelny strzał Calhanoglu.

89' Darmian zastąpił Calhanoglu, Bellanova zmienił Dumfriesa.

90+2' Sepe obronił strzał głową w wykonaniu Correi. Tylko rzut rożny.

90+3' Koniec meczu.

***

Inter - Salernitana 2:0 (1:0)

Gole: Lautaro 14, Barella 58.

INTER (3-5-2): 24 Onana; 37 Skriniar, 6 De Vrij, 15 Acerbi; 2 Dumfries (12 Bellanova 89'), 23 Barella, 20 Calhanoglu (36 Darmian 89'), 22 Mkhitaryan (14 Asllani 72'), 32 Dimarco (8 Gosens 63'); 9 Dzeko (11 Correa 72'), 10 Lautaro. Rezerwowi: 1 Handanovic, 21 Cordaz, 33 D'Ambrosio, 45 Carboni, 46 Zanotti, 50 Stankovic, 95 Bastoni. Trener: Simone Inzaghi.

SALERNITANA (3-5-2): 33 Sepe; 23 Gyomber, 5 Daniliuc, 98 Pirola (6 Sambia 82'); 87 Candreva, 18 Coulibaly, 20 Kastanos (14 Valencia 60'), 10 Vilhena (8 Bohinen 76'), 30 Mazzocchi (2 Bronn 82'); 99 Piatek (9 Bonazzoli 60'), 29 Dia. Rezerwowi: 1 Fiorillo, 71 De Matteis, 3 Bradaric, 11 Botheim, 28 Capezzi, 35 Motoc, 39 Iervolino. Trener: Davide Nicola.

Komentarze: 18

PasywnoAgresywny

16 października 2022 | 11:40

Czemu nie Asslani i Bellanova? Gosens tez by się przydał. (edycja 2022.10.16 11:41 / PasywnoAgresywny)

16 października 2022 | 11:49

Jak dla mnie za mało rotacji ale mam nadzieje że chociaż zmiany będą wcześnie

vlodek2532

vlodek2532

16 października 2022 | 11:54

Szymonek obawia się kompromitacji czyli braku 3 pkt więc wychodzi czym ma.

16 października 2022 | 12:07

Bardzo mnie to zastanawia dlaczego Simone nie daje szans w takim meczu jak dziś Bellanovie Gosensowi i Asalliemu ❓

16 października 2022 | 12:26

A lukaku to gra w tym Interze???

Valdas

Valdas

16 października 2022 | 12:56

Skończcie z tymi roszadami. Nie ma LM w nadchodzącym tygodniu, niech grają optymalnym składem. Jak będzie 3:0 to niech sobie Simone wpuszcza kogo zachce. Przypominam że na razie nie jesteśmy jeszcze w TOP4, a rywale nad nami punktów raczej nie tracą (edycja 2022.10.16 12:56 / Valdas)

16 października 2022 | 13:08

Teraz chcą rotacji- Bellanovy, Gosensa czy innych ogórków, a już widzę komentarze w razie remisu czy porażki. Zwycięskiego skladu się nie zmienia, po co wpuszczać nieopierzonego Bellanove itp itd. Kibicom nie dogodzisz

16 października 2022 | 14:27

Dla mnie Bellanova powinien dostać szanse od 1 minuty

16 października 2022 | 14:37

Mecz pod kontrolą widać że Inter wychodzi z kryzysu. Asllani miał być vice Brozo ale na ten moment chyba nim nie jest wychodzi na to że w hierarchii pomocników jest 5 niżej jest chyba tylko Roberto. Przydała by się teraz seria zwycięstw żeby wejść do top4

16 października 2022 | 15:01

Dobry ,spokojny mecz ,widać lepsza formę fizyczną, mamy za tydzień dopiero mecz więc skład adekwatny ,jest ok koncentracja, i gonimy czołówkę ,na wygrane serie A raczej nie liczę ale top 3 to must have, i jakiś fajny wynik w CL

Lord Nord

Lord Nord

16 października 2022 | 15:20

Panowie, naprawdę dobrze, że rąk zagrał. Pierwszy skład ma się ogrywać. Przed nami ważny mecz z Victoria Pilzno. Nie czas teraz na kolejne rotacje i eksperymenty. Za to co dokonał Szymon z Barca szacun. Krytyka była słuszna, wyciąga wnioski. Onana jedt. Młodzi się ogrywają w końcówkach. Zaś na Lukaku też bym tu nie czekał jak na zbawienie, niestety ale musi schudnąć przestać machac łapami i zacząć bronić od chwili straty piłki a nie człapać i kręcić głową. U Inzaghiego już nie ma gry laga na niego oraz wszystko co się da przerabiać na asystę BigRoma.
Sorrty...
A za pracę z Barella duży plus. W końcu gra swoje. Obrona i bramkarz zero z tyłu. To oznacza spokój w pomocy. Teraz postawić kropkę nad i w LM oraz zacząć gonić czołówkę. Każda z druzyn zgubi punkty, przecież każdy będzie miał kryzys, my mam wrażenie wyszliśmy z niego mocniejsi i jest już odpowiedni czas na gonitwę w Serie A. Forma Inter!!!

Lord Nord

Lord Nord

16 października 2022 | 15:21

Że tak zagrał, echh... sorry

16 października 2022 | 15:55

Spokojny mecz, 3 pkt są więc zadanie wykonane. Wg mnie zabrakło większej rotacji i takiej kontuzji Dimarco można było uniknąć. Teraz czas na odpoczynek i przygotowanie do następnego meczu, Forza!

16 października 2022 | 16:29

Lautaro vs Barella i wszystko jasne brawo Forza Inter

Larry

Larry

16 października 2022 | 20:10

Nie wiem, skąd ten hurraoptymizm tutaj... Na razie widać zmianę nastawienia i pstryk jak w głowie Zielińskiego. To, że mamy być może najsilniejszą kadrę w całych Włoszech, to wiadomo było przed sezonem. Tym bardziej krew zalewała, jak się patrzyło na decyzje personalne Inzaghiego. W końcu postawił na Onanę (choć znów coś pierdzi o rotacji), przestał wychodzić w 10 (dał sobie spokój z Gagliardinho), daje grać Dumfriesowi, ograniczył się z zapędami z Koreą i efekty przyszły szybko. Pytanie, co będzie dalej, co mu znowu zaraz do łba strzeli. Oby zostawił już tę drużynę w spokoju

16 października 2022 | 21:06

Zaraz hurraoptymizm... Chwila oddechu po kaszance :) trzeba się cieszyć chwilą, bo nie wiadomo kiedy wróci viceallegri

Inter88

Inter88

17 października 2022 | 00:52

Trzy punkty najważniejsze a i widać progres w grze to cieszy. Szkoda straconych punktów na samym początku sezonu ale nic już na to nie poradzimy. Teraz koncentracja i walka w każdym meczu o 3 pkt. Trudno na ten moment ocenić o co będziemy walczyć w tym sezonie ale jeżeli przed przerwą na mundial będziemy bardzo blisko czołówki a nasza strata do lidera nie będzie większa niż teraz a może nawet mniejsza to na wiosnę wszytko sie może zdarzyć. Trzeba być dobrej myśli. FORZA INTER!!!

ArturO888

ArturO888

17 października 2022 | 09:50

Cieszy wygrana i to, że cały czas wynik był pod kontrolą. Okazało się też, że najlepszym zastępcą Brozovica jest Calhanoglu, grający obok Barelli i Mkhitaryana. Obrona zaczyna funkcjonować dobrze i pochwały jak najbardziej należą się niechcianemu Acerbiemu. Bardzo dobrze wszedł do zespołu i jest bardzo pewnym punktem. Idealny nie tylko jako zmiennik, ale do rotacji.

Z minusów natomiast, kolejny raz Correa. Jest on po prostu fatalny i biorąc pod uwagę kwotę transferu, ponad 30 mln, śmiało można stwierdzić że to jeden z najgorszych transferów Interu ostatnich lat. Wielka szkoda, że nie udało się go gdzieś wypchnąć w lecie, a na jego miejsce nie został Sanchez lub nawet Satriano.