Conte: znajdziemy rozwiązanie dla wszystkich

17 października 2022 | 20:00 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Inne kluby2 min. czytania

Wśród plotek o potencjalnym powrocie do Serie A i Juventusu, Antonio Conte powiedział, że nie spieszy się, aby omówić nowy kontrakt z Tottenhamem Hotspur.  - Znajdziemy najlepsze rozwiązanie dla każdego - twierdzi.

Włoski taktyk przejął władzę Spurs w listopadzie 2021 r. i zapewnił sobie kwalifikacje do Ligi Mistrzów, podczas gdy obecnie Spurs mają najlepszy start w krajowym sezonie od 1964 r. dzięki siedmiu zwycięstwom, dwóm remisom i jednej porażce w Premier League.

Biorąc pod uwagę, że jego kontrakt w Londynie ma obowiązywać tylko do czerwca 2023 r., Conte został zapytany podczas dzisiejszej konferencji prasowej, kiedy lub rzeczywiście rozpocznie negocjacje w sprawie przedłużenia.

- Nie, myślę, że moja umowa nie jest w tej chwili ważna. Najważniejszą rzeczą jest starać się bardzo dobrze przygotować do meczu w tym okresie, zwłaszcza w dwóch kolejnych meczach – odpowiedział Conte.

- Musimy zagrać z United na wyjeździe, przeciwko Newcastle, które wczoraj rozegrało niesamowity mecz na Old Trafford, a potem mamy wielki mecz ze Sportingiem Lizbona. Myślę, że na razie musimy być skoncentrowani i skoncentrować się na tych trzech meczach.

- Wtedy powtarzam tak, muszę porozmawiać z klubem i porozmawiam z klubem o tej sytuacji i znajdziemy najlepsze rozwiązanie dla wszystkich.

Conte tradycyjnie nigdy nie zatrzymywał się na długo na żadnej ze swoich trenerskich posad i już wywarł presję publiczną na dyrektora Tottenham Hotspur, Fabio Paraticiego, aby sprowadził więcej wzmocnień.

Od rozpoczęcia kariery trenerskiej w Arezzo w 2006 roku Conte nigdy nie pracował na jednym stanowisku dłużej niż trzy lata.

Jego najdłuższy pobyt był w Juventusie od 2011 do lata 2014, kiedy był jeszcze na kontrakcie i odszedł zaledwie kilka dni przed rozpoczęciem przygotowań do sezonu. Od tego czasu maksimum to dwa lata jako trener reprezentacji Włoch, dwa lata w Chelsea i dwa lata w Interze.

Źródło: fi

Polecane newsy

Komentarze: 1

Matt1

Matt1

18 października 2022 | 07:06

nieważne kogo przyjdzie mu trenować to zawsze będę go lubił . Mentalność zwycięzcy, wojskowe podejście do zawodników i wielka charyzma


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich