Bergomi: Krytykuję Barellę, a nie Gagliardiniego

18 października 2022 | 07:12 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

Legendarny były obrońca Interu, Beppe Bergomi, czuje, że jeśli czasami krytykuje Nicolo Barellę, to tylko dlatego, że 25-latek udowodnił, jak dobry może być, gdy jest w najlepszej formie.

W rozmowie z włoskim nadawcą Sky Sport Italia Bergomi zasugerował, że 25-latek musi być zachęcany do osiągania najlepszych wyników ze względu na to, jak ważne mogą być jego występy dla zespołu.

Barella ma wielkie znaczenie dla Interu od czasu dołączenia do zespołu z Cagliari w 2019 roku. Od tamtej pory, 25-latek stał się bardziej wszechstronny i udowodnił, jak bardzo może wpływać na mecze. Jednocześnie znalezienie powtarzalności i utrzymanie wysokiej formy bywa czasami problemem dla Barelli.

Tak było zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku sezonów, ponieważ wydaje się, że zmęczenie i rozkojarzenie psychiczne powstrzymywały pomocnika przed osiąganiem najlepszych wyników z meczu na mecz. Zdaniem Bergomiego nie byłoby to problemem dla słabszego pomocnika, ale dla Barelli to wstyd widzieć go nie w najlepszej formie.

Były obrońca zauważył, że - nie będę krytykować Gagliardiniego, krytykuję najlepszych graczy, takich jak Barella, którego dziś chwalę, ponieważ był decydujący, pokazał mi świetny występ w Barcelonie, a potem ponownie [przeciwko Salernitanie]”.

- To są gracze, którzy decydują o meczach – kontynuował. - Jeśli jego postawa jest właściwa, jest decydujący.

Bergomi mówił również o tym, jak Inter zmienił swoją słabą formę na początku sezonu, stwierdzając, że - Z tego, co wiem, zawodnicy spotkali się i rozmawiali między sobą, bez trenera, mieli szczerą konfrontację.

– Dla Interu niezwykle ważne było ponowne odkrycie tego ducha i entuzjazmu – dodał Bergomi. – Nie mogą przegrać czterech meczów tak wcześnie.

Źródło: fcinternews

Polecane newsy

Komentarze: 1

el_loco

el_loco 18 października 2022 | 23:26   

Bez Inzaghiego... to dużo wyjaśnia


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich