Szalony mecz! Zwycięstwo Interu!!!

22 października 2022 | 19:50 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Piłkarze obu ekip zafundowali swoim kibicom wędrówkę z nieba do piekła i z powrotem, której nie powstydziłby się sam Dante Alighieri. Ostatecznie to jednak Nerazzurri zgarnęli pełną pulę, a o wszystkim zadecydował gol Henrikha Mkhitaryana z 95. minuty.

Pierwsza połowa:

2' Co za początek Interu! Lautaro wypuścił w bój Barellę, a ten technicznym wykończeniem pokonał bramkarza rywali.

8' Ikone zmienił kontuzjowanego Gonzaleza.

10' Nieznacznie niecelny strzał Ikone.

15' 2:0 dla Interu!!! Przechwyt Mkhitaryana zapoczątkował błyskawiczny wypad Nerazzurrich, który indywidualnie postanowił wykończyć Lautaro.

30' Bonaventura przestrzelił w dogodnej sytuacji, ale spóźniony Dimarco sfaulował rywala już po oddaniu uderzenia. Po analizie VAR sędzia zdecydował się odgwizdać jedenastkę dla Violi.

33' Cabral z rzutu karnego na 2:1.

34' Kolejne znakomite zagranie Lautaro. Niestety Dimarco przegrał pojedynek z Terracciano.

35' Zaogniło się między zawodnikami obu zespołów. Acerbi i Bonaventura ukarani żółtymi kartkami.

38' Żółta kartka dla Dodo.

38' Żółta kartka dla Inzaghiego.

43' Biraghi oddał niecelny strzał z rzutu wolnego.

45+3' Koniec pierwszej połowy.

Druga połowa:

47' Lekki strzał Kouame, Onana bez kłopotów.

47' Terracciano interweniował z problemami po uderzeniu Dimarco.

48' Strzał głową Lautaro i tylko rzut rożny dla Interu.

52' Jović zmienił Duncana.

54' Żółta kartka dla Amrabata.

56' Barella ukarany żółtą kartką.

58' Groźnie pod bramką Interu. Piłka od Kouame przeszyła całe pole karne, ale nikt nie zdołał przeciąć jej lotu.

60' Fenomenalne i precyzyjne uderzenie Ikone i na Artemio Franchi remis 2:2.

61' Dzeko zastąpił Correę.

67' Terracciano wygrał pojedynek jeden na jeden z Barellą. Inter zmarnował doskonałą okazję.

67' Gosens zmienił Dimarco, Dumfries zastąpił Darmiana.

70' Terracciano sfaulował Lautaro. Po analizie VAR sędzia wskazał na wapno dla Interu.

73' 3:2! Lautaro pewnie zamienił jedenastkę na gola!

79' Żółta kartka dla Milenkovicia.

82' Kouame oddał nieznacznie niecelny strzał.

82' Potrójna zmiana u gospodarzy. Venuti za Dodo, Barak za Amrabata, Terzić za Biraghiego.

85' Bellanova zmienił Lautaro.

88' Żółta kartka dla Dumfriesa.

90' Dramat Interu. Jović mocnym strzałem doprowadził do wyrównania.

90+5' GOL!!! Nerazzurri znów na prowadzeniu. Barella dograł do Mkhitaryana, a próbujący interweniować Venuti nabił Ormianina i Terracciano musiał skapitulować.

90+8' Koniec meczu.

***

Fiorentina - Inter 3:4 (1:2)

Gole: Cabral 33(k), Ikone 60, Jović 90 - Barella 2, Lautaro 15, 73(k), Mkhitaryan 95.

FIORENTINA (4-3-3): 1 Terracciano; 2 Dodò (23 Venuti 83'), 4 Milenkovic, 28 Quarta, 3 Biraghi (15 Terzic 83'); 5 Bonaventura, 34 Amrabat (72 Barak 83'), 32 Duncan (; 22 Gonzalez (11 Ikoné 9'), 9 Cabral, 99 Kouame. Rezerwowi: 31 Cerofolini, 95 Gollini, 8 Saponara, 14 Maleh, 16 Ranieri, 27 Zurkowski, 38 Mandragora, 42 Bianco, 98 Igor. Trener: Vincenzo Italiano.

INTER (3-5-2): 24 Onana; 37 Skriniar, 6 De Vrij, 15 Acerbi; 36 Darmian (2 Dumfries 67'), 23 Barella, 20 Calhanoglu, 22 Mkhitaryan, 32 Dimarco ( 8 Gosens 67'); 10 Lautaro (12 Bellanova 85'), 11 Correa (9 Dzeko 61'). Rezerwowi: 1 Handanovic, 21 Cordaz, 14 Asllani, 33 D'Ambrosio, 45 Carboni, 46 Zanotti, 50 Stankovic, 95 Bastoni. Trener: Simone Inzaghi.

Komentarze: 26

Maradon.

Maradon.

22 października 2022 | 20:04

Inzhaghi chce na siłę udowodnić w wartość Correi, ostatnie szanse dla typa. Chyba każdy powoli ma go dość, Sensi już robił lepsze wrażenie gdy był na boisku

Marek Sudoł

Marek Sudoł

22 października 2022 | 20:06

A Lukaku? Miał być na ławce

22 października 2022 | 20:08

@up - w wywiadzie Inzaghi mówił że nie daje rady kondycyjnie i nie został powołany. A co do składu to ten correa mnie boli fest, młodym graczom to tych szans dawać nie chce ale swojemu przydupasowi to daje 1000 razy więcej niż zasłużył. Oby 3 pkt bo będzie ciężko!

22 października 2022 | 20:33

Mecz z tych trudnych. Bardzo ważna jest wygrana by utrzymać się blisko czołówki, zwłaszcza że Juventus też goni. Liczę na Corree i Lautaro

22 października 2022 | 22:51

Nie wiem jak to skomentować, znowu fart. Nasz trenejro tak samo zesrany jak jego pupilek korea. Co do tej parówki korei, może on ma jakąś depresję, nawet do główki nie wyskoczy, na boisku on w ogóle nie istnieje.

1 połowa dobra, 2 tragiczna. Tak na prawdę na pochwały zasługują tylko Lautaro z Barellą bo reszta zdecydowanie zagrała poniżej normy. Grunt że przepchane zwycięstwo bo strata punktów byłaby katastrofą. Teraz wygrać w LM i mieć spokój ducha ale z taką grą jak dzisiaj zaprezentowaliśmy w 2 połowie może być o zwycięstwo ciężko więc spinamy poślady

22 października 2022 | 22:56

A Correa niech się pakuje, Rocchi swego czasu dawał więcej drużynie. Kolejny beznadziejny występ. Oby w styczniu już został sprzedany

Pepesz1908

Pepesz1908

22 października 2022 | 23:01

Brawo Panowie. Plan wykonany! Trzeba przeanalizować co się wydarzyło w drugiej połowie bo takie coś się wydarzać nie powinno. Brawo druzyna

rafal

rafal

22 października 2022 | 23:17

Powiem tak gdzie są ci krytycy i krzykacze co tak cały czas pluli na Lautaro i domagali się żeby go sprzedać No gdzie oni są A co do meczu to w obronie mamy dziury i to bardzo duże Dobrze że pomoc i atak to wszystko równoważy i daje nam trzy punkty

KawaOpole

KawaOpole

22 października 2022 | 23:48

Turbocygan- słuszna uwaga ,może coś się dzieje złego w środku? Nie wiemy ,ale jak.przyszedl rok temu to jakoś się prezentował teraz zero zrywu ,zero jakiś akcji ,nie gra nic głową?

Mecz ,finalnie wygrany ale emocje były ,ja lubię jak coś się dzieje ,i kończy pozytywnie ,fakt ze nasi ostatnio to nam za dużo emocji dostarczają

Valdas

Valdas

23 października 2022 | 06:18

Nie martwi was że tyle bramek tracimy? Ważne jednak że wygrany mecz, bo szczerze powiedziawszy jak Viola strzeliła na 3-3 to nadzieję straciłem i byłem mega wkur...zony :) teraz zaklepać play-offy z Czechami i wygrać kolejny mecz w lidze. Napoli i Atalanta też zaczną w końcu gubić punkty. Przy dobrych porywach wiatru do Rzymskich drużyn po tej kolejce już nie będziemy dużo tracić.

23 października 2022 | 09:59

Ta 4 bramka to xD ale fajnie los oddał za to co zabrał z 3-4 lata po "ręce" D'Ambrosio weryfikowanej na varze

wróbel1908

wróbel1908

23 października 2022 | 11:46

Tracimy mnóstwo bramek co powinno niepokoić Inzaghiego.

Lord Nord

Lord Nord

23 października 2022 | 16:06

Panowie, Correa wychodzi bo Dzeko nie zagrałby dobrze po 70 minutach z Victoria. Lukaku.... na pewno jeszcze potrzebuje czasu więc mając trzech napastników wybór jest logiczny. Inzaghi dobrze zakombinował. Poza tym sam nie lubię Correi ale kogo miał dać, no kogo na napad. A tak na marginesie gdyby nie spalony to Correa miałby super bramę z Braca, odjechał obrońcom oraz OBJECHAŁ bramkarza aż miło tylko offshore. Wynik i gra ok.
Ja bym bardziej popracował nad obrona bo znów 3 z tyłu. Onana też był lekko elektryczny choć przy bramkach to bardziej obrona dala d....
Forma Inter!!!
Ps. Teraz rozjechać Victorię i dalej ciułać punkty w Serie A, trze wygrane... zaś ścisk na górze tabeli straszny i wszyscy zaczynają tracić punkty.
Ps. Wielki plus Szymka za odstrzał Gagiliardiniego, niestety szkoda, że późno ale, w końcu.

Inter1990

Inter1990

23 października 2022 | 16:49

Lord Nord
Są jeszcze młodzi bardzo zdolni napastnicy. Po co ich powołuje na mecze jak im pograć nie da? Założę się, że Carboni gryzlby trawę i grał na maksa żeby się pokazać. No ale Inzaghi już powoli odstrzela Asslaniego i być może Bastoniego kosztem Acerbiego tylko czekać jak wróci do Handanovicia. No nic trzeba w zimę sprowadzić kilku doświadczonych zawodników najlepiej grubo po 30.

Lord Nord

Lord Nord

23 października 2022 | 17:11

Carboni, sorrry, ale to jeszcze nie jego czas. Powoli bo w takim meczu poza domem to wata z nóg i koniec. Można kogoś takiego wpuścić na końcówkę przy pewnym wyniku. Tu trzeba doswiadczenia. Zresztą końcówka meczu na Camp Nou pokazała co się stało jak gorąca głową i oczy wpatrzone w bramkę. Nie było podania i wynik dalej był niepewny a mogło być super i już awans.. Coppa Italia to jest miejsce na eksperymenty. Bastoni raczej wyjdzie na Victorię i szczerze to od kiedy się ożenił to jakoś forma mu spadła.. Wiem, że każdy widzi to inaczej ale wyniki bronią trenera. 3 zwycięstwo, LM też powyżej oczekiwań, pomimo kontuzji poskładał to do kupy. Sezon jest długi, dsj Mu popracowac. Fiolki to nie jest ogórkowa zupa. Jeszcze pokażą pazur. Krytyka trenera była wcześniej słuszna ale teraz. Nie ma Brozo i Lukalu a my gramy i zdobywamy kolejne trzy punkty. Forma Inter!!!

jack90

jack90

23 października 2022 | 23:25

Niech Inzaghi ten sezon dociągnie do końca, bo chyba nikogo innego nie weźmiemy, a potem powrót Antka. Kto jest za? Conte w Totkach nie zostanie na bank.

KawaOpole

KawaOpole

24 października 2022 | 00:54

Nie ,Antka nie chcemy, zrobił swoje i Ciao ,
W nowym roku będzie nowy właściciel
Jak będzie ogarnięty to ktoś bardziej ala Simeone albo Klopp( dobra fantazja mnie poniosła- ale Idealny trener na Pazza Inter )

ArturO888

ArturO888

24 października 2022 | 09:11

Dobrze, że udało się wygrać, bo tak jak wspominałem po ostatnim meczu, Napoli i Milan jak do tej pory są praktycznie bezbłędne. Co do samego meczu, to po raz kolejny niebezpieczeństwo w obronie stworzył Dimarco. Spóźniona interwencja i faul na Bonaventurze spowodował karnego i dał Fiorentinie zastrzyk motywacji. Gdyby nie ten gol kontaktowy, podejrzewam że mecz potoczył by się spokojniej. Inzaghi bardzo uparł się przy Dimarco, bo Gosens kiedy tylko ma okazję zagrać za Włocha, prezentuje się na pewno nie gorzej.

Acerbi wczoraj zawinił przy drugiej bramce i pozostaje mieć nadzieję, że jednak Bastoni będzie pierwszym wyborem, a jego nieobecność jest spowodowana tylko potrzebą rotacji w zespole. Correa oczywiście bez zmian, fatalny. Mkhitaryan również zagrał słabo, całe szczęście że został dobrze trafiony przez obrońcę Fiorentiny i padła dzięki temu decydująca bramka.

Najlepszy na boisku zdecydowanie Lautaro. Widać u niego wielką zwyżkę formy i oby pozostał jak najdłużej w takiej dyspozycji, bo potrafi wtedy sam rozstrzygać mecze.

banikowy

banikowy

24 października 2022 | 12:03

Droga redakcjo, polecam się dogadać z jakimś kanałem sportowym (eleven np.) aby wysyłali wam link/plik ze skrótami meczy Interu. Nie miałem okazji oglądać meczu bo byłem w robocie i myślę że fajnie byłoby do opisów dodawać plik /link/inny odnośnik do skrótu :)

Lord Nord

Lord Nord

24 października 2022 | 12:21

Skróty na stronie się pojawiają,
Banikowy, chwila i są.
Ps. Poza tym możesz wpisac ostatni mecz i szybko w net reż są. Akurat Serie A w tym względzie jest ok.