Inter przypieczętował awans do fazy pucharowej!

26 października 2022 | 17:38 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje4 min. czytania

W środowy wieczór podopieczni Simone Inzaghiego zmierzyli się z Viktorią Pilzno. Nerazzurri pewnie pokonali przeciwników 4:0. Tym samym przypieczętowali awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów!

PRZEBIEG SPOTKANIA:

1' Acerbi zatrzymał Basseya.
2' Dobre dośrodkowanie Dimarco. Lautaro nie sięgnął piłki.
3' Rzut rożny dla Interu.
9' Niecelny strzał z dystansu Mosquery.
11' Viktoria nie wykorzystała rzutu rożnego.
14' Kolejne dośrodkowanie Dimarco. Lautaro wyprzedził obrońca z Pilzna.
17' Faul na Martinezie. Rzut wolny dla Nerazzurrich.
22' Strzał z dystansu Acerbiego. Piłka poszybowała nad bramką.
25' Stanek obronił strzał Dimarco i uderzenie Mkhitaryana.
28' Kolejny rzut rożny dla Interu.
29' Vlkanova pokusił się o strzał z dystansu, ale był on zupełnie niecelny.
30' Faul na Martinezie, rzut wolny dla Interu.
31' Kolejny korner Nerazzurrich.
32' Bardzo dobre dośrodkowanie Bastoniego do wbiegającego Dumfriesa, którego zatrzymał obrońca Viktorii.
33' Dośrodkowanie Dimarco do Dzeko. Bośniak uderzył obok bramki.
34' Hejda zablokował strzał Lautaro.
35' GOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Świetne wejście Bastoniego, który dośrodkował w pole karne. Piłki nie sięgnął Dzeko, ale akcję zamykał Mkhitaryan, który uderzył głową w światło bramki.
38' Bassey wyprzedził Skriniara, ale jego koledzy pogubili się w akcji ofensywnej. Wywalczyli jedynie rzut rożny.
40' Martinez w boczną siatkę.
42' GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Doskonały przerzut Barelli do Dimarco, który od razu dograł piłkę Dzeko, a Bośniak bez problemu umieścił ją w bramce Viktorii.
44' Bassey oddał strzał, ale był on zbyt lekki, by sprawić problemy Onanie.
45+1' Mosquera ukarany żółtą kartką.
45+1' Koniec pierwszej połowy.

48' Viktoria miała trzy rzuty rożne. Nie wykorzystała żadnego stałego fragmentu gry.
49' Żółta kartka dla Pernicy za faul na Dumfriesie.
52' Jemelka zmienił Tijaniego, który narzekał na ból mięśni.
55' Ależ zabawili się Nerazzurri. Wymiana podań z pierwszej piłki, którą zakończył strzałem Mkhitaryan, lecz futbolówka odbiła się od słupka.
57' Stanek obronił strzał Lautaro.
59' Rzut rożny dla Interu. Dzeko źle trafił w piłkę.
66' GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Akcja w polu karnym gości, Lautaro dojrzał dobrze ustawionego Dzeko, który kopnął piłkę tuż obok słupka. Tym razem bramkarz Viktorii nie zdołał obronić strzału.
71' Ndiaye wszedł za Kalvach. Correa zmienił Dzeko, a Asllani Calhanoglu.
73' Rzut rożny dla Viktorii.
76' W miejsce Dimarco wszedł Gosens.
81' Viktoria wznowiła grę z narożnika boiska. Onana wybił piłkę. Kontra Interu. Dumfries zdecydował się na strzał z dystansu. Stanek zdołał zatrzymać Holendra.
83' Lukaku zmienił Martineza, a Gagliardini Mkhitaryana.
84' Nerazzurri nie wykorzystali dwóch rzutów rożnych.
84' Pilar wszedł za Vlkanovę.
85' Obrońcy gości zablokowali strzał Correi. Próbę przewrotki podjął Lukaku, ale był przy tym nieskuteczny.
87' GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Lukaku przyjął piłkę tyłem do bramki, odegrał do Corrrei, następnie minął obrońców i pewnie umieścił piłkę w bramce Viktorii.
89' Kontra Interu. Lukaku dograł do Correi, lecz Argentyńczyk trafił wprost w bramkarza.
90+1' Rzut wolny dla przyjezdnych.
90+3' Inter nie wykorzystał rzutu wolnego.
90+3' Koniec meczu. Nerazzurri wygrali z Viktorią 4:0 i tym samym awansowali do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Inter - Viktoria 4:0 (2:0)