Setny mecz Lukaku

30 października 2022 | 01:18 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Romelu Lukaku powrócił do zdrowia i powoli powinien wracać też do regularnych występów od pierwszej minuty. Spotkanie z Sampdorią Belg rozpoczął jeszcze na ławce rezerwowych, lecz dzięki wejściu w drugiej połowie otrzymał swój prywatny powód do świętowania.

Nie chodzi oczywiście o gola ani asystę przy trafieniu kolegi. Napastnik zanotował jednak mecz nr 100 w czarno-niebieskich barwach Interu. W swojej karierze częściej reprezentował tylko barwy Evertonu (166 występów).  Bilans 29-latka uzupełnia dodatkowo 66 bramek i 17 asyst.

Oficjalny debiut Lukaku miał miejsce 26 sierpnia 2019 roku w ligowej potyczce z Lecce. Nerazzurri wygrali 4:0, a jedno z trafień na swoim koncie zapisał reprezentant Belgii.