Martinez: Dla nas Lukaku jest niezastąpiony

3 listopada 2022 | 14:30 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Selekcjoner reprezentacji Belgii, Roberto Martinez, uważa, że ​​napastnik Interu, Romelu Lukaku, jest absolutnie niezbędny do gry Czerwonych Diabłów.

W rozmowie z hiszpańskim serwisem informacyjnym Mundo Deporitvo Martinez podkreślił, że 29-latek jest zawodnikiem, którego praktycznie nie da się zastąpić podobnym.

Inter zmagał się z próbą budowania ataku pod nieobecność Lukaku przez większość ostatnich trzech miesięcy, ponieważ Belg był kontuzjowany przez większą część tego okresu.

Podczas gdy inni napastnicy w drużynie wnieśli swój wkład, nikt tak naprawdę nie był w stanie odtworzyć tego rodzaju wpływu, jaki Lukaku ma na grę przeciwko obrońcom rywali zarówno z piłką, jak i bez niej.

Podobna historia ma miejsce w jego kraju, gdzie trener Belgii Martinez nie ukrywa, że ​​napastnik Interu jest absolutnie niezbędny dla planu ofensywnego, na którym chce polegać.

- Byłem bardzo szczęśliwy, gdy zobaczyłem uśmiech Romelu po jego golu przeciwko Viktorii Pilzno – powiedział selekcjoner.

- Dla nas jest niezastąpiony – kontynuował.  - Każda drużyna narodowa ma niezastąpionych zawodników.

- Spójrz na Argentynę z Messim, Chorwacja z Modriciem, Brozoviciem i Kovacicem, Hiszpania i Niemcy również mają takich zawodników. Tak to po prostu działa.

Martinez zauważył, że - Dla nas są to Thibault Courtois, Kevin de Bruyne i Lukaku.

- Jeśli nie grają, musimy grać w inny sposób – dodał.  - Może jeśli Lukaku odpadnie, będziemy musieli grać z większą liczbą napastników.

Źródło: sempreinter

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich