Konferencja Inzaghiego przed Derbami Włoch

5 listopada 2022 | 19:03 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Mecz elektryzujący całe Włochy zbliża się wielkimi krokami. Pojedynek Juventusu z Interem już jutro, o godzinie 20:45. Co miał do powiedzenia trener Nerazzurrich Simone Inzaghi przed tym pojedynkiem?

- Dobrze wiemy jak ważne są Derby Włoch i ile znaczą one dla kibiców i klubu.

- Juventus, podobnie jak Inter, wygrał 5 z ostatnich 6 meczów Serie A, dzięki czemu wrócili na dobre tory w emocjonalnej atmosferze. Musimy być bardzo mobilni z piłką, ponieważ Juve ma wspaniałych defensorów.

- Zostało 25 kolejek, a za tydzień zacznie się przerwa na Mistrzostwa Świata, więc jest jeszcze sporo czasu do końca rozgrywek ligowych. Zwycięstwo w jutrzejszym meczu będzie niezwykle ważne dla obu zespołów, to oczywiste. Szanujemy Juventus i wiemy jak silną są drużyną. Mimo wielu kontuzji, mają w zanadrzu wielką jakość młodych graczy.

- W jutrzejszym pojedynku zabraknie Lukaku, D'Amborsio oraz prawdopodobnie Bastoniego, ponieważ cierpiał w nocy na gorączkę i nie był w stanie dzisiaj trenować. Lukaku przejdzie testy, ale są raczej małe szanse, że zobaczymy go jeszcze w naszym zespole przed Mistrzostwami Świata. To bardzo przykra sytuacja, ponieważ trenował on ciężko dwa miesiące, żeby być gotowym na nadchodzące mecze.

- Mamy nadzieję zakończyć rok 2022 w dobrym stylu i zacząć rozgrywki w 2023 roku z dyspozycyjnym całym składem, którego nie mieliśmy od początku tego sezonu.

- Cieszę się, że Brozovic wrócił do składu. To bardzo ważny zawodnik w naszym systemie i jestem pod wrażeniem jego pracy w ostatnich dwóch dniach. Wątpię, że wystąpi od początku, ale jest on dla nas fundamentalny.

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 1

Bukinio

Bukinio

6 listopada 2022 | 08:30

„Juventus, podobnie jak Inter, wygrał 5 z ostatnich 6 meczów Serie A” - niby tak, jednak pokonane drużyny nie powalają na kolana. Każdy poważniejszy przeciwnik pokazał, że „tego” Juventusu nie trzeba się bać. Dlatego liczę, że podtrzymanym krótką, ale jednak, passę.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich