Siedem bramek na Meazza! Wysokie zwycięstwo Interu

9 listopada 2022 | 19:54 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje4 min. czytania

Za nami mecz Interu z Bologną. W tym spotkaniu padło aż siedem bramek! Lepiej mecz rozpoczęli podopieczni Thiago Motty, ale dzięki wysokiej skuteczności, Nerazzurri mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

PRZEBIEG SPOTKANIA:

2' Faul na Barelli. Pierwszy rzut wolny dla Interu.
4' Błąd Bastoniego. Bolognia ruszyła z kontrą. Bliski zdobycia bramki był Barrow, ale piłka minęła dalszy słupek.
9' Dośrodkowanie w pole karne Interu. Arnutović doszedł do piłki, oddał strzał, lecz Onana złapał piłkę.
11' Faul na Dimarco. Nerazzurri nie wykorzystali stałego fragmentu gry.
17' Calhanoglu podjął próbę strzału z dystansu, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.
19' Świetna okazja Interu, ale Lucumi zablokował strzał Dzeko. Rzut rożny dla Nerazzurrich. Dimarco próbował wkręcić piłkę z narożnika, lecz był przy tym nieskuteczny.
21' Rzut rożny również dla ekipy Motty. Onana wybił piłkę.
22' GOL! Zaskakująca bramka w wykonaniu Lykogiannisa. Po strzale Orsoliniego piłka odbiła się od jego pleców, zmieniła kierunek lotu i wpadła do bramki Interu.
27' GOOOOOOOOL!!! Niezbyt dokładne dośrodkowanie Dumfriesa wykorzystał Edin Dzeko, który nie był pilnowany i z pierwszej piłki uderzył celnie w światło bramki. Skorupski nie miał szans na obronę tego strzału.
31' Rzut rożny dla drużyny gości.
32' Żółta kartka dla Arnautovicia za faul na Skriniarze.
33' Lucumi sfaulował Martineza tuż przed polem karnym. Rzut wolny dla Nerazzurrich. W polu karnym doszło do ostrej wymiany zdań między Medelem a Lautaro, za co obaj piłkarze zobaczyli żółty kartonik.
36' GOOOOOOOOOL!!! Napięcie między zawodnikami nie wytrąciło z koncentracji Dimarco, który zdobył gola po bezpośrednim strzale na bramkę.
39' Stały fragment gry dla ekipy gości. Martinez wybił piłkę za końcową linię boiska.
40' Rzut rożny dla Bolognii. Nerazzurri wybili piłkę. Barella dopuścił się faulu i drużyna Motty miała kolejny rzut wolny. Ponownie defensorzy Interu skutecznie powstrzymali rywali.
42' GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Martinez najpierw wywalczył korner, po czym po wznowieniu gry przez Calhanoglu wkręcił głową piłkę do bramki.
45+2' Koniec pierwszej połowy.

47' Niesamowita akcja Interu. Dumfries ruszył prawą stroną, dośrodkował w pole karne, do piłki doszedł Dzeko, który trafił w poprzeczkę.
48' GOOOOOOOOL!!! Barella dograł do Dimarco, ten okiwał Sosę i ponownie pokonał Skorupskiego.
52' Bologna zmarnowała rzut rożny. Inter szybko wznowił grę, Mkhitaryan również wywalczył korner. Groźne dośrodkowanie Dimarco, ale tym razem polski bramkarz bez problemu złapał piłkę.
53' Dośrodkowanie, Ferguson uderzył piłkę głową, lecz minęła ona słupek.
54' Żółta kartka dla Orsoliniego za faul na Bastonim.
55' Próba Arnautovicia. Onana bez problemu obronił strzał.
57' Skorupski obronił strzał sytuacyjny.
59' GOOOOOOOOL!!! Sosa nieprzepisowo powstrzymał Dzeko w polu karnym za co zobaczył żółtą kartkę, a Inter otrzymał rzut karny. Calhanoglu pewnie umieścił fubolówkę w bramce Bolonii.
60' Zmiany w obu zespołach. Soriano i Zirkzee zmienili Fergusona i Arnautovicia. Brozović, Bellanova i Gosens weszli za Martineza, Dumfriesa oraz Dimarco.
63' Rzut wolny dla gości. Lykogiannis oddał niecelny strzał.
74' Vignato zmienił Barrowa, a Barellę i Calhanoglu - Gagliardini oraz Asllani.
76' GOOOOOOOOOOOL!!! Bardzo dobre zagranie Brozovicia do Dzeko, Skorupski obronił strzał Bośniaka, lecz piłka wpadła jeszcze pod nogi Gosensa, który trafił do bramki.
83' Strzał obok bramki w wykonaniu Lykogiannisa.
84' Asllani trafił w słupek.
90' Dośrodkowanie Gosensa. Defensorzy wybili piłkę za linię końcową. Rzut rożny dla Interu.