Atalanta pokonana! Dwie bramki Dzeko

13 listopada 2022 | 11:28 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje4 min. czytania

Za nami ostatni ligowy mecz w tym roku kalendarzowym. Nerazzurri zmierzyli się na wyjeździe z Atalantą. W tym spotkaniu było niemal wszystko - kontrowersyjny rzut karny, bramka samobójcza, gole i ostra rywalizacja. Podopieczni Simone Inzaghiego okazali się jednak lepsi. Pokonali gospodarzy 3:2.

PRZEBIEG MECZU:

1' Faul na Lautaro.
6' Przewinienie Calhanoglu. Rzut wolny dla Atalanty.
8' Bastoni ucierpiał w starciu z Hateboerem.
12' Strzał Dimarco. Musso nie miał problemów ze złapaniem piłki.
15' Bardzo dobra akcja gospodarzy. Dośrodkowanie w pole karne, do piłki doszedł Koopmeiners, lecz Onana zdołał obronić ten strzał.
16' Rzut rożny dla Atalanty. Ponownie dobra interwencja Onany po strzale Palomino.
21' Dimarco długim podaniem szukał w polu karnym Lautaro, lecz Argentyńczyk nie doskoczył do piłki.
23' Chiffi zdecydował się podykotwać rzut karny dla Atalanty po faulu De Vrija na Zapacie.
25' GOL! Lookman zdobył bramkę z jedenastki.
29' Bastoni zablokował dośrodkowanie Zapaty.
31' Nerazzurri nie wykorzystali rzutu rożnego.
32' Calhanoglu do Dzeko, lecz Bośniak nie zdołał opanować piłki.
35' Zapata sfaulował Calhanoglu. Stały fragment gry dla Interu, lecz Turek został zablokowany.
36' GOOOOOOOOOOOOL!!! Wznowienie akcji z linii bocznej. Dośrodkowanie Calhanoglu, Lautaro przedłużył podanie, a do piłki doszedł Dzeko, który trafił do bramki.
41' Dobra próba Zapaty, który chciał dograć do Lookmana, ale obrońcy Interu zachowali w tej sytuacji czujność.
43' Calhanoglu dograł do Lautaro. Argentyńczyk był jednak w trudnej sytuacji i zmarnował sytuację.
45+1' Koniec pierwszej połowy.

46' Malinovsky zmienił Scalviniego.
50' Dobra interwencja De Vrija. Rzut rożny dla Atalanty.
54' Strzał Zapaty obok bramki.
55' Dobra akcja Interu. Calhanoglu wycofał piłkę do Dumfriesa, ten dograł do Mkhitaryana, który oddał strzał, ale nad bramką.
56' GOOOOOOOOOL!!! Dośrodkowanie Dimarco ponownie wykorzystał Dzeko. Musso próbował jeszcze wyjąć piłkę z bramki, ale przekroczyła ona linię.
59' Malinovski posłał piłkę nad bramką Onany.
60' Martinez również uderzył nad poprzeczką.
61' GOL! Bramka samobójcza. Rzut rożny dla Nerazzurrich. Dośrodkowanie Dimarco. Palomino próbował wybić ją za końcową linię boiska, ale omyłkowo trafił do bramki.
65' Malinovski z dystansu, lecz zbyt lekko, by zaskoczyć Onanę.
67' Dośrodkowanie Dimarco. Lautaro doskoczył do piłki, ale była ona zbyt wysoka, by Argentyńczyk mógł oddać celny strzał.
69' Demirala i Zapatę zmienili Okoli i Hajlud.
71' Malinovski ponownie z dystansu. Onana bez problemu złapał piłkę.
72' Wymuszona zmiana. Bellanova wszedł za Dumfriesa, który narzekał na ból kolana. Poza tym Acerbi zmienił Bastoniego.
74' Żółta kartka dla De Vrija.
76' Rzut wolny dla Atalanty.
77' GOL! Palomino odkupił winy. Trafił do bramki po dośrodkowaniu Koopmeinersa z narożnika boiska.
80' Gosens i Brozović weszli w miejsce Dimarco i Mkhitaryana.
82' Niecelne uderzenie głową w wykonaniu Hojlunda.
83' Boga zmienił Pasalicia.
84' Zmiana w Interze. Lautaro opuścił boisko. W jego miejsce pojawił sie Correa.
85' Żółtą kartką został ukarany Skriniar za faul na Maehle. Rzut wolny dla Atalanty.
87' Żółta kartka dla Onany za opóźnianie gry.
88' Faul Malnovskiego na Dzeko.
90' Lookman uderzył wysoko nad bramką Interu.
90+1' Acerbi z dystansu lecz niecelnie.
90+4' Maehle sfaulował Bellanovę, po czym prowokował gracza do utarczki słownej, lecz ten nie uległ zaczepkom.
90+6' Bardzo nerwowa końcówka, ale Inter finalnie pokonał Atalantę na jej terenie. Nerazzurri zwycięstwem zakończyli rywalizację w tym roku kalendarzowym

Atalanta - Inter 2:3 (1:1)