Posypały się kary po 15. kolejce Serie A

16 listopada 2022 | 10:29 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Trener Romy Jose Mourinho został zawieszony na dwa mecze, a wiele czołowych klubów zostało ukaranych grzywną po ostatniej kolejce meczów Serie A.

15. kolejka sezonu była finałem przed przerwą na mundial, dając zespołom sporo do myślenia podczas sześciotygodniowej przerwy. Napoli, Inter, Milan i Juventus zdobyły trzy punkty, podczas gdy Roma zremisowała, rozpoczynając ekscytującą drugą połowę sezonu.

Jak poinformowała Lega Serie A, sędzia sportowy ukarał Mourinho karą dwóch meczów po jego konfrontacji z sędzią meczowym w końcówce meczu Romy z Torino.

Inter został ukarany grzywną w wysokości 12 000 euro zarówno za powtarzające się obraźliwe śpiewy swoich kibiców skierowane do trenera Atalanty Gian Piero Gasperiniego, jak i rzucenie petardy w stronę kibiców rywali.

Juventus został ukarany grzywną w wysokości 5000 euro po tym, jak jego kibice wykonali obraźliwą pieśń pod adresem fanów Lazio.

Kibice Biancocelesti są również objęci śledztwem po tym, jak rzekomo podczas przegranej z Bianconeri usłyszano antysemickie pieśni.