Emerson Royal na wymianę za Dumfriesa?

27 listopada 2022 | 11:50 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Transfery2 min. czytania

Denzel Dumfries ma zostać poświęcony przez Inter, aby zapewnić klubowi w styczniu niezbędny zastrzyk gotówki. Według doniesień z Wysp, w grę wchodzi nie tyle sprzedaż, co wymiana za Emersona Royala z Tottenhamu, za dopłatą Anglików.

Według Jasona Soutara z Football365, 19-krotny mistrz Włoch jest zainteresowany podpisaniem brazylijskiego obrońcy, który miałby zastąpić na pozycji prawego skrzydłowego Danzela Dumfriesa. Doniesienia o potencjalnej wymianie opublikowało również CalcioMercato, jednak jednocześnie pojawiły się pogłoski, że przeciwny całej transakcji jest Antonio Conte, który ceni sobie Emersona Royala wyżej, niż sprowadzonego latem Djeda Spence'a, nie ma również zaufania do umiejętności Dumfriesa.

Prasa przypuszcza, że szkoleniowiec Tottenhamu chętniej zaprosiłby do swojego zespołu Alessandro Bastoniego, jednak Inter podjął już decyzję o sprzedaży Holendra i liczy teraz na jego dobre występu na Mundialu. Cena wywoławcza to 40 mln euro, jeśli wymiana z Tottenhamem nie dojdzie do skutku, to w grze o Dumfriesa pozostają Chelsea i Manchester United. Zespół z Mediolanu musi przeprowadzić najpierw kogoś sprzedać, aby móc dokonać jakichkolwiek zmian kadrowych zimą.

Aktualizacja

Według Gazzetta dello Sport, Manchester United już zdążył zapytać o cenę za Danzela Dumfriesa. W odpowiedzi padła kwota 60 mln euro. Według raportu, pozyskane fundusze miałyby zostać poświęcone przez Inter na pozyskanie Giorgio Scalviniego z Atalanty i Yunusa Musaha z Valencii. Czerwone Diabły raczej nie będą chciały przepłacać i zwrócą się w stronę alternatywnych rozwiązań.

Źródło: football365.com

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich