Moratti: Lukaku? Wielkie zdzierstwo!

27 listopada 2022 | 12:09 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Były prezydent Interu, Massimo Moratti, nie przebierał w słowach, kiedy został zapytany o zdanie na temat transferu Romelu Lukaku. Według legendy klubu z Mediolanu, cała transakcja miała na celu naciągnięcie rodziny Zhangów.

Romelu Lukaku przebywa na rocznym wypożyczeniu do Interu z londyńskiej Chelsea. W tym sezonie, jak dotąd, udało mu się zagrać z zaledwie pięciu spotkaniach. Resztę czasu Belg spędził na leczeniu nawracającej kontuzji. Massimo Moratti ocenił całą sytuację podczas wywiadu dla kanału YouTube Gianluci Rossiego.

- Prawie zapomnieliśmy, że Inter radzi sobie bez zawodnika, na którym wszystko miało się opierać, bez Lukaku. To wielkie zdzierstwo, praktycznie nigdy nie grał.

Nie zabrakło komentarza na temat anulowania decyzji o sprzedaży klubu przez rodzinę Zhangów.

- Tak, taka jest sytuacja. I myślę, że to też najlepszy wybór, bo każda zmiana to duży szok dla każdego klubu. Im dłużej zostają ci sami właściciele, tym lepiej.

Jak Moratti ocenia pracę Simone Inzghiego?

- Jest kilka problemów i komplikacji, ale jest w porządku. Myślę, że ta przerwa może być korzystna dla wszystkich drużyn. Nie sądzę, aby były potrzebne duże transfery, chociaż widzę, że wszyscy i tak ciężko pracują.

Czy Inzaghi może zostać zwolniony w trakcie sezonu?

- Aby podejmować pewne decyzje, musisz być w środku, liczy się aspekt ludzki. Trzeba mieć gotową alternatywę. Z zewnątrz myślisz jak kibic i możesz mieć swoje pomysły. Ale Inzaghi jest dobry, a Inter nie gra źle.

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich