Włoskie kluby muszą opłacić zaległości podatkowe

27 listopada 2022 | 14:34 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna

Zespoły z dwóch najwyższych poziomów rozgrywkowych we Włoszech, w tym Inter Mediolan, zostały upomniane o nieopłaconych podatkach. Zaległości muszą zostać pokryte do końca grudnia, w przeciwnym razie pojawią się kary finansowe lub nawet utrata punktów w aktualnym sezonie.

Jak donosi dzisiejsze wydanie Il Sole 24 Ore, zespoły z Serie A i Serie B zgromadziły łącznie, po zawieszeniu opłat, 600 milionów euro zaległości podatkowych za okres od listopada do grudnia.

W razie niedotrzymania terminu spłaty do 22 grudnia, klub otrzyma zawiadomienie przypominające od włoskiego Urzędu Skarbowego. Jeśli taki klub ponownie zignoruje ostrzeżenie, skarbówka prawdopodonie nałoży roszczenia odnośnie ostatnich pięciu lat i dodatkowo dołoży karę w wysokości 10%.

Niepokojąca jest sytuacja klubów, które od dłuższego czasu zmagają się ze spłacaniem swoich długów. Nadprogramową karą ma być również strata dwóch ligowych punktów, co może wejść w życie z dniem 16 lutego 2023 za pośrednictwem FIGC.

Źródło: sempreinter.com

figc 

Polecane newsy

Komentarze: 2

Kevin

Kevin 27 listopada 2022 | 22:05   

Najlepiej wszystkim dojebac i wszystkich pozamykać

superofca

superofca 28 listopada 2022 | 03:28   

"Wiemy, że macie ciężko. Pozwolimy wam nie płacić podatków przez ponad rok, to wam pomoże się pozbierać. Tylko później będziecie musieli spłacić wszystko na raz, a i jakby co to zabierzemy wam 2 pkt i 10% wartości podatku. Niektórzy z was już mieli takie kary, więc wiecie o co chodzi. Tylko pamiętajcie, chcemy wam pomóc."


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich