Wygrana i awans Holandii

29 listopada 2022 | 18:09 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

W ostatnim meczu grupowym na mistrzostwach świata Holandia pokonała 2:0 Katar i zapewniła sobie awans do 1/8 finału z pierwszego miejsca w grupie A.

Bramki dla zwycięzców zdobyli w 26. minucie Cody Gakpo i w 49. minucie Frenkie de Jong. Denzel Dumfries rozegrał cały mecz, Stefan de Vrij nie podniósł się z ławki rezerwowych.

O drugie miejsce w grupie A rywalizowały Senegal i Ekwador. Lepsza okazała się drużyna z Afryki, która wygrała 2:1 i awansowała do 1/8 finału. Gole dla zwycięzców strzelili w 44. minucie Ismaila Sarr (z karnego) oraz w 70. minucie Kalidou Koulibaly, dla pokonanych w 67. minucie trafił Moises Caicedo.

W 1/8 finału Holandia zagra z drugim, a Senegal z pierwszym zespołem grupy B. W niej rywalizują Anglia, Iran, Stany Zjednoczone i Walia.