Katar 2022: Polska 0-2 Argentyna

30 listopada 2022 | 10:05 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Argentyna pewnie pokonała Polskę 2:0 w ostatnim meczu fazy grupowej Grupy C na Mistrzostwach Świata w Katarze. Bramki dla podopiecznych Scaloniego strzelili w drugiej połowie Mac Alister i Alvarez. W pierwszej połowie Wojciech Szczęsny obronił karnego wykonywanego przez Leo Messiego. Mimo porażki dzięki korzystnemu układowi strzelonych bramek Polska razem z Argentyną awansowała do 1/8 finału gdzie zmierzy się z Francją. Argentyna natomiast zagra z Australią.

Argentyna miała totalną dominację w tym meczu od początku do końca. Lautaro Martinez wszedł na murawę w końcówce i zaliczył kiepski występ. Napastnik Interu miał nawet jedną dobrą sytuację, ale na szczęście dla Polski, przestrzelił.