Katar 2022: Chorwacja zagra w ćwierćfinale

5 grudnia 2022 | 19:12 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Reprezentacja Chorwacji pokonała Japonię w meczu 1/8 finału mundialu w Katarze. Po 20 minutach gry było 1:1, w karnych Vrateni wygrali 3:1.

Wynik meczu otworzyli Azjaci, gdy w 43. minucie trafił Daizen Maeda. W 55. minucie bramkę wyrównującą zdobył Ivan Perisić.

Kolejne gole padły dopiero w rzutach karnych. W nich bohaterem Chorwatów okazał się bramkarz Dominik Livaković, który obronił strzały Takumiego Minamino, Kaoru Mitomy oraz Mai Yoshidy. W drużynie z Europy pomylił się tylko Marko Livaja, który trafił w słupek.

Marcelo Brozović rozegrał całe spotkanie, wykorzystał też jeden z karnych w serii (strzelał w drugiej kolejce).

W ćwierćfinale Chorwacja zagra z Brazylią lub Koreą Południową.