Kolejne problemy spowodowane umową z DigitalBits

8 grudnia 2022 | 23:17 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna

Problemy finansowe DigitalBits, przez które Inter nadal nie otrzymał należnych pieniędzy, mogą nieść za sobą poważniejsze konsekwencje. Jak informuje portal Calcio e Finanza, agencja Standard & Poor’s może niedługo obniżyć rating klubowych obligacji, co może zniechęcić potencjalnych inwestorów.

DigitalBits od dawna spóźnia się z płatnościami, obecne zaległości to 1,6 mln euro premii za sezon 2021/22 oraz pierwsza rata za sezon 2022/23, wynosząca 16 mln euro (wartość całej umowy to 24 mln euro). Strony próbowały dogadać się na inne rozłożenie płatności, ale nie przyniosło to efektów.

Z analizy Credit Watch, przeprowadzonej przez agencję Standard & Poor’s (S&P) wynika, że przez problemy ze sponsorem klubowe finanse dotknął efekt domina i obligacje również będą tracić na wartości. Obecnie są na poziomie B, co oznacza "wysoce spekulacyjne", na rynkach finansowych określa się je też jako "śmieciowe". Niższe poziomy to: "skrajnie spekulacyjne", "ryzyko utraty kapitału" i "niewypłacalność".

S&P wskazuje, że Nerazzurri muszą jak najszybciej znaleźć wiarygodnego sponsora, dzięki czemu będą mieli środki na obsługę zadłużenia. Ponadto dotychczas utracone wpływy mogą doprowadzić do ponad 50-procentowego spadku przychodów ze sponsoringu do 2024 r. w porównaniu z poprzednimi założeniami agencji.

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 6

inter00

inter00 9 grudnia 2022 | 08:10   

Patrząc na ruchy w tym temacie to skończymy bez sponsora w tym sezonie

Paulo82

Paulo82 9 grudnia 2022 | 10:12   

Kara od losu za nieprzedłużenie umowy z Pirelli.

domi

domi 9 grudnia 2022 | 11:28   

Naprawdę tak ciężko znaleźć kogoś, kto dobrze sobie radzi na rynku i komu nie wstyd będzie pokazywać swoją firmę na koszulkach Interu?

Lord Nord

Lord Nord 9 grudnia 2022 | 17:51   

Gdzie teraz wszyscy co twierdzą, że kasa najważniejsza. Pirelli na koszulkach Interu to było coś co widziałem z daleka. Ktoś grał lub biegał w koszulce ze znaczkiem Interu a ja z daleka jeśli było logo Pirelli wiedzialem, swoj chlop, babka z jajami. Moj team.
Nasze logo widziałem pozniej ale mijalel taka osobe z pozdrowieniem. Teraz rzadza golodopcoe oraz oszuści ( wyrok sądu jest). Gdzie Moratti, gdzie klasa, gdzie włoska formą na koszulkach, dobra znana marka, gdzie kalenarz z klasa. Wam kury szczac prowadzac a nie Interem zarzadzac. Do naki, tyle...

superofca

superofca 10 grudnia 2022 | 10:59   

Zajebiście... Dostaniemy z tym sponsorem taki wpierdol, że głowa boli.

Ronaldo

Ronaldo 10 grudnia 2022 | 11:30   

Lord Nord Bardzo dobrze powiedziane.. Zgadzam się całkowicie.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich