Argentyna drugim półfinalistą Mistrzostw Świata

10 grudnia 2022 | 10:01 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna2 min. czytania

To był niezapomniany wieczór dla Argentyny i Lautaro Martineza. Zespół Albicelestes pokonał Holandię, eliminując tym samym Denzela Dumfriesa i Stefana de Vrija z Mistrzostw Świata w Katarze.

Mecz był bardzo zacięty od samego początku, jednak to Argentyna wydawała się stroną dominującą. Wynik w 35. minucie otworzył Molina, po świetnym podaniu Messiego. W drugiej połowie Denzel Dumfries sprokurował rzut karny, który pewnie wykorzystał kapitan Albicelestes i asystent pierwszego trafienia - Leo Messi.

Wydawało się, że mecz został już rozstrzygnięty, ale Holandia nie dała za wygraną. Na boisko wszedł Weghorst, zmieniając Memphisa Depaya i 5 minut później strzelił gola kontaktowego na 1-2. Dosłownie w ostatniej akcji meczu zespół Oranje genialnie wykonał rzut wolny, dzięki czemu doprowadził do dogrywki.

Dodatkowe 30 minut meczu nie przyniosło rozstrzygnięcia i przyszło nam oglądać kolejny tego dnia konkurs rzutów karnych. Argentyna nie podzieliła jednak losów Brazylii. Nie licząc Enzo Fernandeza zawodnicy pewnie wykonywali swoje jedenastki, a ostatniego karnego na wagę awansu do półfinału strzelił zawodnik Interu - Lautaro Martinez.

Mimo panującej euforii Il Toro znalazł chwilę, żeby wymienić kilka słów z Dumfriesem oraz de Vrijem i należycie pożegnać ich z turnieju. Teraz przed Argentyńczykiem kolejne starcie z klubowym kolegą. We wtorek 13 grudnia Albicelestes zmierzą się z Chorwacją i Marcelo Brozovicem w składzie.