Katar 2022: Chorwacja z brązem

17 grudnia 2022 | 19:23 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Chorwacja została trzecią drużyną mistrzostw świata w Katarze. W meczu o brąz pokonała 2:1 Maroko.

Pierwsza bramka padła już w siódmej minucie, wtedy prowadzenie Chorwatom dał Josko Gvardiol. Dwie minuty później ponownie był remis, a to za sprawą trafienia Achrafa Dariego. W 42. minucie gola na 2:1 dla Vratenich strzelił Mislav Orsić, który w ten sposób ustalił wynik spotkania.

Marcelo Brozović cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych, powodem była kontuzja, której doznał w półfinale z Argentyną. Mimo to może cieszyć się z drugiego w karierze medalu MŚ, wcześniej zdobył srebro w 2018 r. Takim samym wyczynem mogą pochwalić się: Dominik Livaković, Dejan Lovren, Domagoj Vida, Luka Modrić, Mateo Kovacić, Ivan Perisić i Andrej Kramarić.