Inter otrzymał pieniądze od FIFA za kadrowiczów

4 stycznia 2023 | 07:30 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Inter otrzymał łącznie około 2 miliony euro od FIFA w ramach Programu Korzyści Klubowych za wszystkich graczy Nerazzurri, którzy byli zaangażowani w międzynarodowe mecze w ciągu ostatnich dwóch lat.

Tak informuje Tuttosport, który dodaje że sam Lautaro Martinez "zarobił" w ten sposób dla Interu aż 350 tysięcy euro.

FIFA dokonała płatności na rzecz klubów w ramach swojego programu refundacji udziału zawodników w rozgrywkach międzynarodowych.

Biorąc pod uwagę, że gracze mogą potencjalnie doznać kontuzji lub zmęczenia w wyniku dodania meczów międzynarodowych do listy meczów, jak ma miejsce na przykład z Marcelo Brozoviciem, który doznał kontuzji uda podczas wrześniowej przerwy w reprezentacjach, organ zarządzający zwraca klubom zwrot kosztów.

Wielu graczy Interu było mocno zaangażowanych w swoje drużyny narodowe w ciągu ostatnich kilku lat, ale żaden z nich nie był bardziej niż Martinez, który w tym okresie wygrał zarówno Copa America, jak i Mistrzostwo Świata z Argentyną.

Źródło: tuttosport

Polecane newsy

Komentarze: 4

oster

oster

4 stycznia 2023 | 09:39

Przypadek Lautaro jest pierwszym w historii gdzie najgorszy grać turnieju MŚ wywodzi się ze zwycięskiej reprezentacji, ciekawe co Messi musi myśleć mając taką zezowatą ofermę za partnera w ataku, pewnie nie raz bluzgał w myślach trenera że go wpuszcza na boisko...

GregorK13

GregorK13

4 stycznia 2023 | 11:04

@oster, czy tobie to się nie znudzi? Co jakiś post zwiazany z Lautaro to ty w kółko piszesz to samo tylko ubierasz to w inne słowa. Ja rozumiem wyrażanie własnego zdania ale ty nadajesz jak zacięta płyta, już każdy zna na pamięć twoją opinie na jego temat, wyluzuj trochę w końcu ;)

mroczny elf

mroczny elf

4 stycznia 2023 | 11:43

Oster a Giroud w 2018r. Ile bramek,a więcej zagrał.

Guantanamo

Guantanamo

4 stycznia 2023 | 15:56

oster to zwykły troll. W życiu codziennym to też pewnie oferma losu która musi wyładować swoją frustrację w internecie.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich