Lukaku i Dzeko w tym sezonie razem tylko 23 minuty

4 stycznia 2023 | 10:00 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Późne przybycie do zespołu Lautaro Martineza oznacza, że przeciwko Napoli najprawdopodobniej wybiegnie na boisko para Romelu Lukaku i Edin Dzeko. Obaj do tej pory spotkali się na murawie tylko raz w tym sezonie w meczu przeciwko Lecce.

Dwadzieścia trzy minuty plus doliczony czas to tyle, ile Dzeko i Lukaku spędzili razem w oficjalnych meczach. Był 13 sierpnia, a wynik nadal wynosił 1:1 po prowadzeniu jakie dał Big Rom i wyrównaniu Assana Ceesaya. Inzaghi zdecydował się wstawić Bośniaka, aby zmusić żółto-czerwonych do skapitulowania, ale decydującego gola w końcówce zdobył Denzel Dumfries, dając Interowi pierwsze szalone zwycięstwo w tym sezonie.

Antonio Conte chciał ich obu. Przybył tylko Lukaku, a Dzeko podpisał kontrakt z Nerazzurri latem 2021 roku dopiero po pożegnaniu Belga i trenera. Jednak jako przeciwnicy obaj mierzyli się ze sobą kilka razy: w sumie 11, ale pierwszy z nich miał miejsce w 2012 roku, kiedy Big Rom był obiecującym 19-latkiem z West Bromwich Albion, a Bośniak talentem z Manchesteru City. The Citizens wygrali dzięki bramce Edina, , podczas gdy Lukaku został wstawiony zaraz po wyrównaniu jako joker. Na próżno. W Premier League Dzeko wygrał wszystkie cztery bezpośrednie mecze, podczas gdy między drużyną narodową a Serie A Edin nigdy nie wyszedł poza remis: 7 bramek do 4 dla Bośniaka, Inzaghi ma nadzieję, że jednoczesna obecność obu ponownie pobudzi żyłę realizacji.