Twardziele z Meazza ogrywają lidera

4 stycznia 2023 | 19:45 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Twardy, nieustępliwy, a w drugiej połowie wreszcie skuteczny Inter pokonał SSC Napoli 1-0 po golu Edina Dżeko. Zasłużone zwycięstwo Nerazzurich, którzy całe spotkanie dominowali, potrafiąc jednocześnie zneutralizować dobrą taktyką i walecznością atuty gości. Inter przerwał serię 11zwycięstw Napoli, które po raz pierwszy w tym sezonie zeszło z boiska pokonane.

PRZEBIEG MECZU:

I POŁOWA:
3'Lukaku przed szansą po długim podaniu, ale do piłki szybciej doskoczył Meret
4'Groźna alkcja Interu. Po dośrodkowaniu Lukaku z 3metrów pudłuje Di Marco
6'Najpierw Lukaku, a później Barella na spalonych pozycjach
10'Zablokowane uderzenie Piotra Zielińskiego zza pola karnego
13'Rzut rożny dla Napoli, piłka w rękach Onany
14'Faul Skriniara na Kvaratshelim
18'Faul Zielińskiego na Calhanoglu
23'Rzut rożny dla Napoli, zakończony nieudaną próbą kontry Interu
25'Świetna akcja Interu, po podaniu Skriniara Lukaku dogrywa do Dżeko. Bośniak wystawia piłkę Darmianowi, ten jednak przenosi ją nad poprzeczką
26'Żółta kartka dla Dżeko
30'Rzut rożny dla gości, bez zagrożenia
31'Klepka w polu karnym Interu, Zieliński uderza niecelnie ze środka pola karnego
32'Brutalne wejście Barelli umyka sędziemu
36'Tym razem faul na Barelli przerywa atak pozycyjny Napoli
38'Groźne dośrodkowanie Di Lorenzo wybite przez Skriniara
39'Rzut rożny dla Interu
41'Lukaku marnuje doskonałe podanie Barelli uderzając nad poprzeczką
42'Di Marco przegrywa pojedynek z Meretem, który broni strzał z najbliższej odległości
45'Groźna przeszywająca pole karne Interu wrzutka mija bramkę Onany

II POŁOWA:

46'Groźną kontrę Interu marnuje Lukaku, niecelnie dogrywając do Barelli
48'Faul Calhanoglu na Zielińskim
49'Rzut rożny dla Interu
51'Znakomite dośrodkowanie Di Marco. Piłkę przejmuje Dżeko. Finalnie rzut rożny po interwencji obrońców
52'Calhanoglu blokuje Osimenha w polu karnym, po groźnej akcji gości.
56'Gooooooool dla Interu!! Tym razem bez wątpliwości!Bramkę głową zdobywa Edin Dżeko. Świetny przerzut Mkhitaryana do Di Marco, który z lewej flanki idelnie dośrodkowuje na głowę Bośniaka. Zasłużone prowadzenie Interu!
59'Rzut wolny dla gości, zakończony niecelnym uderzeniem
61'Kvaratshelia uderza w boczną siatkę bramki Onany
62'Bliski przechwytu Dżeko zdaniem sędziego faulował obrońce gości
63'Di Lorenzo zbyt mocno posyła piłkę wzdłuż bramki Interu
64'Zmiany Inzaghiego. Lautaro i Gosens za Lukaku i Di Marco
65'Zmienia także Spalletti. Raspadori i Lozano za Zielińskiego i Politano
67'Gosens wywalczył rzut rożny
70'Kolejny korner dla Interu
75'Kontuzja Dżeko.W jego miejsce Correa.
76'Darmian zmieniony przez Dumfriesa
76'Elmas i Ndombele pojawiają się na boisku. Plac gry opuszcza Kvaratshelia i Anguissa
80'Correa fauluje Ndombellę. Rzut wolny dla gości
83'Gagliardini za Mkhitaryana
84'Żółta kartka dla Barelli za faul na Raspadorim i pretensje do arbitra
85'Zółta kartka dla Di Lorenzo
87'Dumfries przerywa faulem kontrę Napoli, za co otrzymuje żółtą kartkę
88'Kim ukarany żółtą kartką
89'Rzut rożny dla Napoli po groźnym zagraniu Kima
90'Onana broni mocny strzał Raspadoriego
90+2'Rzut wolny dla Interu w pobliżu pola karnego Mereta
90+4'Koniec meczu. Inter wygrywa 1-0

Składy:

INTER (3-5-2): 24 Onana; 37 Skriniar, 15 Acerbi, 95 Bastoni; 36 Darmian, 23 Barella, 20 Calhanoglu, 22 Mkhitaryan, 32 Dimarco; 9 Dzeko, 90 Lukaku.

Ławka: 1 Handanovic, 21 Cordaz, 2 Dumfries, 5 Gagliardini, 6 De Vrij, 8 Gosens, 10 Lautaro, 11 Correa, 12 Bellanova, 14 Asllani, 33 D'Ambrosio, 45 Carboni, 46 Zanotti.
Trener: Simone Inzaghi.

NAPOLI (4-3-3): 1 Meret; 22 Di Lorenzo, 13 Rrahmani, 3 Kim, 17 Olivera; 99 Anguissa, 68 Lobotka, 20 Zielinski; 21 Politano, 9 Osimhen, 77 Kvaratskhelia.

Ławka: 12 Marfella, 30 Sirigu, 4 Demme, 5 Juan Jesus, 6 Mario Rui, 7 Elmas, 11 Lozano, 18 Simeone, 23 Zerbin, 31 Zedadka, 55 Ostigard, 59 Zanoli, 81 Raspadori, 91 Ndombele.

4 stycznia 2023 | 21:35

Dimarco 2 bramki mógł już mieć. Gramy dobrze, brakuje skuteczności i zniwelowania indywidualnych błędów. Najgorsi na razie Dimarco i Mkhitarian.

mroczny elf

mroczny elf

4 stycznia 2023 | 21:49

Jeśli chłopaki tak pudłują. To może Lautaro by trafił ????

DonPietro

DonPietro

4 stycznia 2023 | 22:48

Super mecz. Oby tak do końca sezonu. Lepsza skuteczność, to będzie wisienka na torcie.

4 stycznia 2023 | 22:51

Bardzo dobry mecz! Było zaangażowanie, była walka, był charakter. Inzaghi taktycznie dzisiaj klasa, Napoli zneutralizowane całkowicie. Gosens po wejściu król. Oby ta wygrana była kopniakiem na rozpęd!

rafal

rafal

4 stycznia 2023 | 22:52

Szkoda nie wykorzystanych sytuacji Ale mamy bardzo ważne trzy punkty i jedziemy dalej

Generał Lufa

4 stycznia 2023 | 23:15

no i co niedowiarki, nigdy nie należy wątpić w swój zespół, szczególnie jeśli to jest szalony Inter!

4 stycznia 2023 | 23:50

Milan chce z Interu wyrwać Gagliardiniego. Polecam im skierować wzrok na Asslaniego. Gość jest młodziutki co bardziej pasuje pod profil Milanu i nie ma szans na grę w Interze bo jest 4 czy 5 na swojej pozycji u betona.

5 stycznia 2023 | 00:10

@Inter1990 - akurat w tym przypadku Asllani mógłby nie dźwignąć stresującej końcówki a Gaglia który wszedł wyjątkowo dał dobrą zmianę i co miał wywalczyć to wywalczył. Jak najbardziej na tak żeby Albańczyk dostawał więcej szans ale raczej to nie był mecz na taką szansę

Maradon.

Maradon.

5 stycznia 2023 | 07:47

Kawał dobrego meczu z naszej strony. Napoli totalnie pozbawione atutów w ofensywie a my mogliśmy strzelić 3-4 bramki.

Valdas

Valdas

5 stycznia 2023 | 09:03

Dobry mecz w wykonaniu Interu. Wygrana z Napoli mega ważna w kontekście walki może o coś więcej niż tylko CL. Brawo chłopaki i trener. Przed spotkaniem miałem obawy, ale w trakcie już jakoś spokojnie. Szkoda tylko że tak nieskutecznie, ale to pierwszy mecz po przerwie.

Rahi

Rahi

5 stycznia 2023 | 09:39

Wróżyłem porażkę, a tu proszę. Tak powinniśmy grać cały sezon. Trener ustawił drużynę tak, że przeciwnicy nie mieli nic do powiedzenia.

ArturO888

ArturO888

5 stycznia 2023 | 10:07

Bardzo dobry, praktycznie bezbłędny mecz Interu. Kontrola wydarzeń, nie dali kompletnie pograć Napoli. Tak jak wiele osób prognozowało, od stycznia zacznie się nowy sezon i oby ta wygrana pozwoliła Interowi odzyskać mentalność zwycięzców z mistrzowskiego sezonu Conte.

Większość zespołu zasługuje na pochwałę. Dimarco pomimo zmarnowania dwóch 100% okazji w pierwszej połowie, trochę odkupił winy swoją asystą przy bramce. Ciekawą zmianę dał Gosens i to że w tak ważnym meczu dostał ponad 30 minut, może zwiastować to, że w tym roku będzie dostawał więcej możliwości gry od Inzaghiego. Lukaku niestety w dalszym ciągu nie jest nawet blisko swojej dyspozycji z pierwszego pobytu w Interze, ale mimo wszystko prezentował się dobrze i gdyby Dimarco zachował trochę zimnej krwi, to miałby asystę.

Po wejściu na boisko Gagliardiniego powiało grozą, ale nawet jak na swoje możliwości prezentował się poprawnie. Nie można natomiast powiedzieć tego o innym zmienniku, który moim zdaniem jako jedyny zasługuje na minus w tym spotkaniu, mowa oczywiście o Correi. Co raz bardziej wyrasta on na większy niewypał transferowy, niż największe niewypały w historii klubu, a było ich dosyć dużo. W ofensywie nie dawał kompletnie nic, nie potrafił przytrzymać piłki, wywalczyć rzutu wolnego, odegrać do kogokolwiek, choćby do tyłu. Praktycznie wszystko tracił. Poza tym raził w oczy jego brak zaangażowania po stracie piłki. Taki Gagliardini potrafił sprintem wracać kiedy Napoli odzyskiwało piłkę, Correa natomiast spacerował. Marne szanse, że ktokolwiek zainteresuje się zawodnikiem, który gra tak słabo i prawdopodobnie zostanie w Interze do końca kontraktu.

Ciekawe będą 3 najbliższe kolejki gdzie Inter ma stosunkowo łatwe mecze, natomiast Napoli, Milan i Juventus mają zdecydowanie trudniejszy terminarz. Za miesiąc więc ligowa tabela może wyglądać zupełnie inaczej niż teraz i oby tak się stało.

pasek_9

pasek_9

5 stycznia 2023 | 10:16

Tak już na spokojnie bardzo cieszy wygrana, znowu byliśmy cyniczni jak w meczu z Barca i nie daliśmy pograć Napoli. Powinno być minimum 3-0 i przynajmniej nie byłoby nerwowej końcówki. Popracujemy nad skutecznością i będzie dobrze.

KawaOpole

KawaOpole

5 stycznia 2023 | 11:13

Czy ktoś z was zauważył że żółte kartki Barelli i Denzela.to było ratowanie przed kontrą po błędzie napewno jedna Corei a druga już nie pamiętam ale któregoś z piłkarzy który wszedł jako zmiennik - bardzo ważne interwencję ,odpowiedzialność graczy przed kontrą ,takie fragmenty są czasami kluczowe w dalszej części sezonu że chłopaki widzą że trzeba skosić rywala żeby nie stracić pkt

superofca

superofca

5 stycznia 2023 | 11:48

Barella żółtą dostał za dyskusje i mowę niewerbalną ale tak, zauważyłem to i niestety również nie pamiętam kto zawalił w drugim przypadku.

5 stycznia 2023 | 12:30

Był ,,faul” na Gosensie wtedy i za to Barella miał pretensje

Inter88

Inter88

5 stycznia 2023 | 12:40

Co do meczu to brawo dla piłkarzy, trenera i sztabu.To jakże cenne zwycięstwo utrzymuje nas w walce o tytuł ale trzeba teraz spiąć tylko i walczyć w każdym meczu o 3 pkt. Nic nie jest przesadzone bo to dopiero 16 kolejka każdy będzie jeszcze punkty gubił oby Inter to wykorzystał.

5 stycznia 2023 | 15:55

Bardzo dobry mecz interu, jedyne czego zabrakło to przynajmniej jednej bramki więcej i spokojnego zamknięcia. Jestem zaskoczony, myślałem, że Napoli z nami wygra lub co najmniej zremisuje. Dzeko jest niesamowity, tyle lat na karku, a chyba na dzień dzisiejszy nasz najlepszy napastnika. strzela, podaje, stwarza akcje.

guskap

guskap

6 stycznia 2023 | 19:56

Mogliśmy bez problemu zapakować z trzy bramki więcej (Dimarco, Darmian, Lukaku), ale tak to super mecz!