Fatalni zmiennicy. Tylko remis z beniaminkiem

7 stycznia 2023 | 19:52 Redaktor: Sebastian Miakinik Kategoria:Relacje4 min. czytania

Inter zawiódł w spotkaniu z AC Monza i przywozi z boiska beniaminka tylko 1 punkt, remisując w stosunku 2:2.

Pierwszy kwadrans meczu to wymiana ciosów i remis po golach Darmiana i Ciurry. Następnie do głosu doszedł Inter, który za sprawą Lautaro objął prowadzenie i do szatni schodził z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa to dominacja gospodarzy, spowodowana po części przez zmiany w obu ekipach. Asllani, Lukaku i Gagliardini obniżyli jakość środka Interu, a Ranocchia i Gytkjaer dali AC Monza ofensywny impuls. Z każdą minutą drużyna gospodarzy rosła w oczach. Z Interu zeszło powietrze i choć Lautaro postraszył strzałem w słupek bramki Di Gregorio, to Nerazzuri na własne życzenie pozwolili wyrwać sobie zwycięstwo w końcówce spotkania za sprawą gola Caldiroli.

PRZEBIEG SPOTKANIA:

2' Darmian na spalonym po podaniu Barelli.
3' Groźna akcja Monzy, Motta głową uderza niecelnie.
10' Gooool dla Interu!! Matteo Darmian z najbliższej odległości wykańcza dośrodkowanie Bastoniego. Zdobycie bramki poprzedziła długa i składna akcja gości.
11' Błyskawiczna odpowiedź Monzy i mamy remis 1-1. Patrick Ciurra strzałem w długi róg z lewej części pola karnego nie daje szans Onanie. Do gracza Monzy zbyt późno doskoczył Acerbi.
14' Rzut wolny dla Interu, po dośrodkowaniu Di Marco na spalonym jednak Acerbi.
18' Rzut rożny dla Monzy, po presingu Petagny, który po niefrasobliwach próbach wybicia piłki przez obrońców Interu znalazł się w sytuacji strzeleckiej.
22' Gooool!! El Toro dla Interu! Lautaro Martinez zabiera piłkę Pablo Mariemu na 6 metrze i pakuje ją do bramki! Fatalne zachowanie obrońcy pod wpływem presingu Lautaro.
26' Rzut rożny dla  Interu.
27' Kolejny korner dla Nerazzurich.
29' Bastoni przerywa kontrę Monzy.
31' Kombinacyjna akcja Interu, Di Marco marnuje świetne podanie Barelli.
32' Udana interwencja bramkarza gospodarzy po strzale Lautaro. Korner dla Interu
33' Niecelne uderzenie Bastoniego.
38' Rzut rożny dla Interu.
40' Indywidualna akcja Moty zakończona celnym strzałem, bez problemów obronionym przez Onanę.
45' Rzut wolny dla Monzy z okolic prawego narożnika połowy Interu.
45+1' Niecelne uderzenie Augusto i koniec pierwszej odsłony meczu.

46' Marlon zostaje zmieniony przez Caldirolę w ekipie AC Monzy.
47' Augusto zablokowany w polu karnym Interu.
49' Faulowany Lautaro, rzut wolny dla Interu. Po dośrodkowaniu Di Marco El Toro uderza ponad poprzeczką.
53' Groźne dośrodkowanie Darmiana nie znajduje adresata w polu karnym rywali.
55' Zmiany w Interze. Lukaku zastępuje Dżeko, a Asllani zmienia Hakana Calhanoglu.
57' Przewinienie Lautaro w ofensywie.
61' Długi atak pozycyjny Monzy zakończony niecelnym strąceniem piłki w polu karnym Onany.
62' Gagliardini zastępuję Barellę, schodzącego z grymasem bólu na twarzy.
66' Zmiany w Monzy. Gytkjaer i Ranocchia w miejsce Petagny i Machina.
67' Ostrzeżenie od zmienników. Onana uprzedza Gytjaera po groźnej centrze, której autorem był Ranocchia.
68' Onana chwyta strzał Ranocchii.
72' Rzut wolny dla Monzy. Następnie rzut rożny, po którym niemal z linii bramkowej piłkę wybijał Onana. Strzał oddał Pablo Mari.
76' Centra Di Marco wybita przez obrońców Monzy.
77' Żółtą kartką ukarany Gagliardini.
78' Zamieszanie w polu karnym Interu. Po rykoszecie piłka w rękach Onany.
80' Gosens i Dumfries zmieniają Di Marco i Darmiana.
81' Rzut wolny dla Interu, znakomite dośrodkowanie Asllaniego do siatki wbija Acerbi. Sekundę wcześniej jednak Gagliardini faulował w polu karnym i bramka nie zostaje uznana przez arbitra.
84' Lautaro strzela w słupek bramki strzeżonej przez Di Gregorio.
84' Żółta kartka dla Simone Inzaghiego.
86' Upadek Dumfriesa w polu karnym Monzy, sędzia nie reaguje na protesty piłkarzy Interu.
87' Żółta kartka dla Skriniara.
88' Caprari w miejsce Izzo w drużynie gospodarzy.
90' Świetne zachowanie Bastoniego w polu karnym Interu krzyżuje plany Gytkjaera.
90+3' Gol dla Monzy. Caldirola strzelcem bramki. Jego strzał głową, otarł się jeszcze o głowę Dumfriesa.
90+5' Onana bardzo niepewnie po strzale Caprariego, rzut rożny i kolejny celny strzał Caldiroli.

AC Monza-Inter Mediolan 2-2 (1-2)
(11'Ciurra, 90+3'Calderoni- 10'Darmian, 22'Lautaro)

Składy:

MONZA (3-4-2-1): Di Gregorio; Marlon, Pablo Marì, Izzo; Birindelli, Pessina, Machin, Carlos Augusto; Ciurria, Mota Carvalho; 37 Petagna.

Rezerwowi: Cragno , Sorrentino, Caldirola, Antov, Carboni, Ranocchia, Barberis, Bondo, Colombo, Valoti, Machin, D'Alessandro, Vignato, Gytkjaer, Caprari.

Trener: Palladino.

Niedostępni: Rovella, Sensi, Donati

Inter (3-5-2): Andre Onana; Milan Skriniar, Francesco Acerbi, Alessandro Bastoni; Matteo Darmian, Nicolo Barella, Hakan Calhanoglu, Henrikh Mkhitaryan, Federico Dimarco; Lautaro Martinez, Edin Dżeko.

Rezerwowi : Samir Handanovic, Alex Cordaz, Stefan de Vrij, Danilo D'Ambrosio, Denzel Dumfries, Raoul Bellanova, Robin Gosens, Mattia Zanotti, Kristjan Asllani, Roberto Gagliardini, Valentin Carboni, Joaquin Correa, Romelu Lukaku.

Trener: Simone Inzaghi.