Moratti: Skriniar to nie Walter Samuel

22 stycznia 2023 | 14:04 Redaktor: Sebastian Miakinik Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Legendarny były Prezydent Interu Massimo Moratti wypowiedział się dla Tuttomercatoweb o sytuacji związanej z odejściem Milana Skriniara. Słynny Włoch skomentował transfery w odniesieniu do kondycji finansowej Interu oraz odniósł się do sławnych zawodników, którzy całe kariery poświęcili jednemu klubowi.

O Skriniarze

"Nie sądzę, by Inter blefował mówiąc, że chce zatrzymać Milana Skriniara. Ocenianie tego, czy w tej kwestii zostało zrobione wszystko nie może odbywać się na wiedzy jaką mam obecnie. Trzeba być wewnątrz klubu, by zabrać rozsądny głos w tej sprawie. Być może liczono na inną wolę gracza."

O zastępcach Słowaka

"Skriniar to bardzo silny i poukładany obrońca. Nie jest jednak człowiekiem nie do zastąpienia, jakim był z pewnością Walter Samuel."

"Czy istnieją jeszcze gracze, gotowi do poświęcenia swoich karier, na rzecz przywiązania do jednego klubu tacy jak Javier Zanetti? To sami piłkarze decydują, co jest dla nich najważniejsze. Niektórzy z nich jak Francesco Totti całe życie służą jednemu klubowi, są tam osobowościami i legendami. Inni, gdy przychodzi moment decyzji, swoim wyborem pokazują, co jest ich priorytetem czy celem w danej chwili."

O transferach

"Marcelo Brozović ma w Interze określoną rolę, z której zawsze wywiązuje się w solidny sposób. Z nim na boisku drużyna jest bezpieczniejsza."

"Romelu Lukaku wrócił z Chelsea i walczy o powrót do kondycji i do formy. Jednak w tworzeniu dla niego ewentualnych propozycji na nastepny sezon, należy wziąć pod uwagę jego sporą w ostatnim czasie skłonność do kontuzji. Jest silny fizycznie, ale ma swoje trudności."

O szansach na Scudetto

"Obecny styl gry Interu dodaje otuchy i pozwala mieć nadzieję, ale strata aż 13pkt do Napoli wydaje się być niemożliwa do odrobienia, choć w piłce nożnej nigdy nic do końca nie jest pewne."

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 4

superofca

superofca

22 stycznia 2023 | 19:14

To prawda ale ktoś taki jak Walter Samuel, no po prostu taki piłkarz trafia się raz może dwa razy na całe pokolenie.

damianekk1985

damianekk1985

22 stycznia 2023 | 20:58

Samuel to była skała świetny w 1 na 1 z resztą przybył gdy zaczęły się czasy dominacji ale z Lucio stworzył idealna parę rozumieli się i byli nie do przejścia

Dziarski

Dziarski

22 stycznia 2023 | 23:07

no nie wiem, ja tam pamiętam, że Samuel też się mylił, gdyby Skriniar trafił na lepsze czasy i sukcesy Interu byłby jak dla mnie na równi

Rahi

Rahi

24 stycznia 2023 | 14:42

Obaj byli świetni, natomiast ze względów finansowych Skrinar JEST nie do zastąpienia


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich