Pierwsza porażka w 2023 roku

23 stycznia 2023 | 19:55 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Relacje5 min. czytania

Zachłyśnięci triumfem w Superpucharze Włoch i świetnym meczem z Milanem kibice Nerazzurrich z niedowierzaniem musieli dzisiaj oglądać poczynania swoich ulubieńców. Po kompromitującym meczu Inter przegrywa mecz na Stadio Giuseppe Meazza z Empoli 0-1.

Zaledwie kilka dni po euforii związanej ze zdobyciem kolejnego trofeum Inter doznał pierwszej porażki na własnym stadonie w tym roku. Ostatnią drużyną, która triumfowała w Mediolanie była Roma 1 października 2022 roku.

Nic nie zapowiadało takiego przebiegu wydarzeń. Nerazzurri wraz z kibicami, którzy tłumnie pojawili się na trybunach, świętowali zdobycie Superpucharu Włoch po derbowym pojedynku. Dzisiaj obchodzono również Chiński Nowy Rok i gracze Interu założyli specjalne koszulki, które miały być dobrą wróżbą na resztę sezonu.

Niestety, już od pierwszego gwizdka widać było, że będzie to ciężki mecz. Gospodarze grali wolno i pozwalali Empoli na wiele ataków. Goście raz za razem stwarzali zagrożenie pod bramką Onany. Gdy nareszcie Inter zaczął łapał oddech i oddawać pierwsze strzały, w 40. minucie meczu Skriniar otrzymał drugą żółtą kartkę po niefortunnym uderzeniu w głowę Caputo. Tym samym Słowak zmuszony był pożegnać się z murawą. Co więcej, ostatnie doniesienia transferowe sugerują, że mógł to być jego ostatni mecz w koszulce Interu.

W drugiej połowie Inzaghi dał szansę Bellanovie i zdjął z boiska Joaquina Correę. Zmiana nie przyniosła rezultatu, a włoski wahadłowy zupełnie nie radził sobie z presją. W 66. minucie na boisku pojawił się Baldanzi, który już w pierwszej akcji, po świetnej kontrataku Empoli, dał prowadzenie gościom.

Inzaghi próbował ratować sytuację, zatem wpuścił do ataku Dzeko oraz Lukaku, którzy mieli wraz z Lautaro przechylić szalę zwycięstwa na stronę Nerrazurrich. Bośniak znowu pokazał, że jest w świetnej formie i to głównie dzięki niemu, Inter był w stanie stworzyć groźne okazje. Niestety, kilka desperackich prób nie wystarczyło, żeby oddać chociaż jeden celny strzał na bramkę Vicario.

Wielcy triumfatorzy z Riyadh szybko sprowadzili swoich kibiców na ziemię i pokazali, że w tym sezonie nie zasługują na walkę o Mistrzostwo. Inter traci już do Napoli 13 punktów i musi patrzeć za siebie, żeby przypadkiem nie stracić miejsca w czołowej czwórce.

Przebieg meczu:

1' Rozpoczynamy mecz z Empoli!

8' Lautaro wygrywa piłkę głęboko na połowie Empoli i zostaje faulowany. Rzut wolny z lewej strony nic jednak nie daje. Ciche otwarcie 10 minut gry.

12' Pierwsza, poważna szansa w meczu trafiła się Empoli. Długa piłka dotarła do Cambiaghiego, który świetnie przyjmuje futbolówkę i strzela na bramkę. Onana był jednak na miejscu i odbił strzał na rzut rożny.

17' Empoli jest coraz bliżej gola otwierającego wynik. Caputo znalazł trochę miejsca aby uderzyć, ale De Vrij i Skriniar rozciągnęli się jak mogli, żeby zablokować strzał. Kolejny rzut rożny dla gości.

20' Teraz Inter staje przed szansą zdobycia bramki. Dośrodkowanie Darmiana trafia do Dimarco, który świetnie uderza z pierwszej piłki z woleja. Ostry kąt spowodował jednak, że Vicario udało się obronić nogą ten strzał.

25' Żółta kartka dla Skriniara, który staranował Ebuehiego z prawej strony.

32' Lautaro nieszczęśliwie uderza ponad bramką zaledwie 6 metrów przed bramką, po świetnej akcji Dimarco na lewym skrzydle.

38' Ponownie Lautaro próbuje swoich sił, ale uderzenie zostało zablokowane przed kilku obrońców.

40' Skriniar opuszcza boisko i Inter jest zmuszony grać w 10. Środkowy obrońca otrzymał drugą żółtą kartkę, po kopnięciu Caputo w głowę.

DRUGA POŁOWA

46' Zaczynamy drugą połowę spotkania. Correa opuszcza boisko i zostaje zastąpiony przez Bellanovę. Goście również korzystają ze zmiany, wprowadzając Haasa za Akpę Akrpo.

52' Fenomenalna interwencja Darmiana ustrzegła Inter od straty bramki. Włoch przeciął podanie, które zmierzało do czekającego na 6 metrze Caputo.

53' Inter walczący w 10 z osamotnionym Lautaro i wspierającym go skrzydłowymi oraz w razie możliwości Mkhitaryanem.

58' Empoli wychodzi z groźnym kontratakiem 3 na 2. Strzał Bajramiego został jednak wybroniony przez Onanę, a dobitka Hendersona była już bardzo niecelna.

66' Goście wychodzą na prowadzenie. Świeżo wpuszczony na boisko Baldanzi silnym strzałem pokonuje Onanę, któremu piłka prześlizguje się pod pachą.

68' Barella ogląda żółty kartonik i nie będzie mógł zagrać w następnym meczu przeciwko Cremonese.

72' Potrójna zmiana Inzaghiego. Na boisko zobaczymy Gosensa, Asllaniego i Dzeko.

75' Dobry atak Interu i dośrodkowanie Calhanoglu, które znalazło drogę do Dzeko. Niestety uderzenie Bośniaka minimalnie niecelne.

77' Lukaku zastępuje Mkhitaryana i Inter rzuca wszystkie siły na atak.

77' De Vrij uderza w poprzeczkę! Świetnie wykonany korner przez Asllaniego zakończył się główką Holendra, ale niestety piłka ląduje na górnej części bramki.

84' W bardzo dogodnej sytuacji znalazł się Gosens, ale jego uderzenie z pierwszej piłki nie może być zaliczone do udanych.

90' 5 minut doliczonego czasu gry.

91' Efektywny wolej Gosensa z lewej nogi przelatuje tuż obok bramki.

Składy:

INTER (3-5-2): 24 Onana; 37 Skriniar, 6 De Vrij, 95 Bastoni; 36 Darmian, 23 Barella, 20 Calhanoglu, 22 Mkhitaryan, 32 Dimarco; 10 Lautaro, 11 Correa. Rezerwowi: 21 Cordaz, 31 Brazão, 2 Dumfries, 5 Gagliardini, 8 Gosens, 9 Dzeko, 12 Bellanova, 14 Asllani, 15 Acerbi, 33 D'Ambrosio, 42 Curatolo, 45 Carboni, 46 Zanotti, 90 Lukaku. Trener: Simone Inzaghi.

EMPOLI (4-3-2-1): 13 Vicario; 24 Ebuehi, 6 De Winter, 33 Luperto, 65 Parisi; 11 Akpa Akpro, 8 Henderson, 25 Bandinelli; 28 Cambiaghi, 10 Bajrami; 19 Caputo. Rezerwowi: 1 Perisan, 22 Ujkani, 3 Cacace, 4 Walukiewicz, 9 Satriano, 20 Degli Innocenti, 21 Fazzini, 30 Stojanovic, 32 Haas, 35 Baldanzi, 36 Guarino, 87 Nabian Herculano. Trener: Paolo Zanetti.

Sędzia główny: Rapuano. Asystenci: Berti, Scarpa. Sędzia techniczny: Marcenaro. VAR: Banti. Asystent VAR: Fourneau.

Źródło: inter.it