Oficjalnie: Franco Carboni w Monzie

24 stycznia 2023 | 17:52 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Transfery

Drużyna AC Monzy będzie nowym miejscem gry dla Franco Carboniego. Zawodnik Interu został dziś wypożyczony do Monzy do końca sezonu 2023-2024, kiedy zakończy się jego półtoraroczne wypożyczenie. Monza będzie mieć prawo do wykupu piłkarza po zakończeniu wypożyczenia.

Urodzony 4 kwietnia 2003 roku w Buenos Aires, dorastał w Lanús.

W 2019 roku przybył do Włoch, do Catania Youth Sector, zanim został zauważony przez Inter, który po kilku miesiącach zabrał go do Mediolanu, w styczniu 2020 roku. W ekipie Nerazzurrich szybko stał się wielkim bohaterem zespołu Primavera, z którym zaliczył 41 występów i zdobył mistrzostwo w sezonie 2021/22.

Posiadając podwójny włosko-argentyński paszport zadebiutował golem w reprezentacji Włoch do lat 18 w czerwcu 2021 roku. Kilka miesięcy później odbiera telefon z Argentyny Under 20, z którą debiutuje w marcu 2022 roku.

Elastyczny i utalentowany skrzydłowy, w Interze często powoływany do pierwszej kadry zespolu, z którą trenuje, a także jest powołany na ważne mecze, takie jak Inter-Liverpool w Lidze Mistrzów 16 lutego 2022 roku.

Miesiąc później Franco został wezwany przez trenera seniorskiej reprezentacji Argentyny Lionela Scaloniego, który powołał go wraz z bratem Valentinem, również z młodzieżowego sektora Interu.

W lipcu 2022 został wypożyczony do Cagliari, gdzie zadebiutował w Serie B.

Po sześciu miesiącach spędzonych na Sardynii i 13 występach, Carboni ląduje teraz w czerwono-białym klubie, gdzie spotka swojego ojca Ezequiela, trenera drużyny do lat 18.

 

 

Źródło: Monza

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich