Inter pokonał Cremonese

28 stycznia 2023 | 17:10 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Inter wygrał 2:1 z Cremonese. Wynik meczu efektownym strzałem otworzył David Okereke, na jego trafienie dubletem odpowiedział Lautaro Martinez.

PRZEBIEG SPOTKANIA:

I POŁOWA
5' Acerbi główkuje nad bramką po rzucie rożnym.
9' Kilka rzutów rożnych dla Interu, ale żaden nie przyniósł większego zagrożenia.
11' Gol! Okereke przyjął piłkę na granicy pola karnego i strzałem w górny róg nie dał szans Onanie.
17' Piłka trafiła do Dzeko, ale jego uderzenie minęło bramkę.
21' GOOOOOOL! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał z powietrza oddał Dzeko. Do odbitej przez Carnesecchiego piłki jako pierwszy dopadł Lautaro, który doprowadził do remisu.
23' Niecelne uderzenie Mkhitrayana nożycami.
25' Strzał Dzeko wprost w bramkarza.
26' Uderzenie Benassiego pietą z bliskiej odległości obronione przez Onanę.
27' Próba Lautaro nieznacznie mija bramkę.
28' Cremonese wychodziło z groźną kontrą, którą faulem przerwał Acerbi. Skończyło się na żółtej kartce.
35' Główka Gagliardiniego obok bramki.
38' Żółta kartka dla Calhanoglu za faul.
43' Strzał Ciofaniego z trudnej pozycji przelatuje nad bramką.
44' Carnes najpierw odbija strzał z dystansu Dimarco, a potem dobitkę Lautaro.
45' Koniec pierwszej połowy.

II POŁOWA
47' Centrostrzał Dimarco mógł zaskoczyć Carnesecchiego, lecz ten w ostatniej chwili skutecznie interweniował.
49' Główka Bastoniego obok bramki.
51' Strzał Dzeko z kilkunastu metrów wprost w bramkarza.
52' Benassi daleko obok bramki Interu.
60' Podwójna zmiana w Cremonese. Zeszli Ciofani i Castagnetti, weszli Dessers i Afena-Gyan.
65' GOOOOOL! Lautaro dostał podanie od Dzeko, obrócił się z rywalem na plecach i strzałem z pierwszej piłki dał Interowi prowadzenie.
66' Podwójna zmiana w ekipie Nerazzurrich. Zeszli Calhanoglu i Dimarco, weszli Asllani i Gosens. W Cremonese Buonaiuto zastąpił Bianchettiego.
72' Kolejna zmiana w Cremonese. Zanimacchia zastąpił Okereke.
76' Valeri mocno niecelnie z dystansu.
76' Dwie zmiany w Interze. Lautaro i Dzeko zastąpieni przez Correę i Lukaku.
78' Niebezpiecznie w polu karnym Interu, ale piłkę łapie Onana.
81' Dessers w boczną siatkę.
91' Dumfries wpadł w pole karne i oddał strzał, który odbił Carnesecchi. Piłka odbiła się od jednego z graczy Cremonese i spadła na poprzeczkę.
94' Interwencja na raty Onany po główce Buonaiuto.