Marotta skomentował odejście Sancheza i Vidala

3 lutego 2023 | 08:00 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna1 min. czytania

CEO Interu Beppe Marotta wypowiedział się na temat opuszczenia szeregów Interu przez Alexisa Sancheza. Według Włocha ten ruch wiązał się tylko i wyłączenie z kwestiami finansowymi.

Latem doszło do pożegnania się z dwoma reprezentantami Chile - Arturo Vidalem i Alexisem Sanchezem. Chilijska prasa La Tercera chciała poznać prawdę dotyczącą obu piłkarzy.

34-letni napastnik dołączył do Marsylii w Ligue 1 i radzi sobie całkiem nieźle, mając na koncie 7 goli w 18 spotkaniach. Arturo natomiast przeszedł do brazylijskiego Flamengo, gdzie powoli przechodzi na piłkarską emeryturę.

Obaj zarabiali nieporównywalnie duże pieniądze i według Marotty to było głównym powodem ich odejścia.

- Sanchez odszedł ze względów finansowych. Potrzebowaliśmy zmniejszyć budżet płacowy i mogę zapewnić, że nie była to prośba ze strony trenera. On był gotowy dalej pracować z Sanchezem.

- Jeśli chodzi o Vidala, to jego przejście do Flamengo było podyktowane również osobistymi powodami.

Potem Marotta podsumował jeszcze w którą stronę zmierza projekt sportowy Interu, co niekoniecznie wiąże się z tym co dzieje się na boisku.

- Nasz projekt sportowy zmierza w stronę integracji większej ilości młodych piłkarzy, takich jak Kristjan Asllani, który ma dopiero 20 lat.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 4

MAV

MAV

3 lutego 2023 | 08:23

Czyli piłkarze maja grać z powodu miłosci do klubu a nie po to zeby tez zarabiac. Ewidentnie szpilka w Skriniara. To za moment w kontraktach beda zapisy o badaniu krwi czy ma się krew niebiesko-czarną czy np granatowo-złotą, albo niebiesko-białą. A co do młodych piłkarzy to kto ma niby grac skoro mamy własną szkółkę a nie potrafimy wprowadzić z niej zawodników.
Jakoś dzienie się ten projekt rozjeżdza w tej kwesti. Nie mam nic do Marotty bo rzeźbi w g..ie, ale z pustego to Salomon nie naleje.

Marek Sudoł

Marek Sudoł

3 lutego 2023 | 10:15

Raczej nie to miał na myśli... Chilijczycy byli przyzwyczajeni do zarobków na pewnym poziomie, których Inter nie mógł ich zapewnić, więc się pożegnali, simple as that. Nikt nie wymagał od nich, żeby grali z miłości.

A z tym Asllanim to mega dziwna sytuacja, pewnie sam Marotta nie wie o co chodzi Inzaghiemu - chłopak naprawdę fajnie wygląda, a jest ostatnim z pomocników do wejścia.

inter00

inter00

3 lutego 2023 | 10:21

Vidal to i tak był do odstrzału a Sanchez był po prostu blokadą do przyjścia Lukaku (a wcześniej Dybali). Zarabiali za dużo ale jakby Lukaku odpalił albo przyszedł zamiast niego Dybala który kręci liczy w Romie to Sancheza nikt by nie opłakiwał

pasek_9

pasek_9

3 lutego 2023 | 21:38

" Nasz projekt sportowy zmierza w stronę integracji większej ilości młodych piłkarzy " ha ha ha no tak w końcu kupujemy młodziutkiego Smallinga z Romy :)


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich