Miasto jest nasze. Inter pokonał Milan

5 lutego 2023 | 20:00 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Relacje3 min. czytania

W pierwszej połowie Inter zdominował Milan, w drugiej pozwolił rywalowi na więcej, ale i tak wygrał 1:0 po bramce Lautaro Martineza. Dla Nerazzurrich to pierwsza wygrana w ligowych derbach od blisko dwóch lat.

PRZEBIEG SPOTKANIA:

I POŁOWA
2' Strzał Lautaro przelatuje nad bramką Milanu.
6' Tatarusanu skutecznie interweniuje po strzale Lautaro z kilku metrów.
8' Próba z dystansu Calhanoglu wysoko nad bramką.
10' Skriniar dośrodkował w pole karne. Strzelał Lautaro, ale nieznacznie chybił.
14' Dzeko pada w polu karnym, sędzia nie dopatrzył się faulu.
24' Zablokowane uderzenie Barelli.
28' Skriniar główkował nad bramką po dośrodkowaniu Calhanoglu.
32' Żółta kartka dla Kalulu za faul na Lautaro.
34' GOOOOOL! Calhanoglu dośrodkował z rzutu różnego, a Lautaro strzałem głową z kilku metrów dał Interowi prowadzenie.
45' Calhanoglu próbował zaskoczyć Tatarusanu wprost z rzutu rożnego.
46' Koniec pierwszej połowy.

II POŁOWA
46' Pierwsza zmiana w Milanie, Diaz zastąpił Messiasa.
49' Gabbia upomniany żółtą kartką za faul na Lautaro.
55' Podwójna zmiana w Milanie. Zeszli Calabria i Origi, weszli Saelemaekers oraz Leao.
55' Tatarusanu broni strzał Lautaro.
58' Pierwszy w tym meczu strzał Milanu. Główka Giroud przelatuje nad bramką.
62' Żółta kartka dla Rafaela Leao.
66' Henrikh Mkhitaryan napomniany żółtą kartką.
68' Żółta kartka dla Acerbiego za faul na Tonalim.
69' Strzał Hernandeza z wolnego wysoko nad poprzeczką.
70' Zmian w Milanie, Thiaw zastąpił Gabbię.
71' Potrójna zmiana w Interze. Boisko opuścili Dimarco, Dzeko i Mkhitaryan, a weszli na nie Gosens, Lukaku i Brozović.
75' Onana łapie strzał Diaza.
76' Po fatalnej stracie Skriniara z piłką zabrał się Leao. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów zagrał do będącego w polu karnym Giroud, ale ten źle przyjął i piłkę wybił Acerbi.
78' Strzał Giroud z wolnego obok bramki.
79' Lautaro pada w polu karnym, nie ma rzutu karnego.
81' Zablokowane uderzenie Brozovicia.
83' Lukaku zdobył bramkę, lecz sędzia dopatrzył się przewinienia na Thiaw.
84' Giroud ukarany żółtą kartką za faul na Acerbim.
86' Ostatnia zmiana w Milanie, Rebić zastąpił Kjaera.
88' Zablokowana próba Calhanoglu.
88' Żółta kartka dla Rebicia za przewinienie na Barelli.
89' Kolejna zmiana w Interze, Gagliardini zastąpił Calhanoglu.
89' Lukaku zgrał głową, do piłki jako pierwszy dopadł Lautaro i strzałem z bliska pokonał Tatarusanu. Argentyńczyk był jednak na minimalnym spalonym.
92' Ryzykowne zgranie Skriniara do Onany, ale Kameruńczyk łapie piłkę.
94' Ostatnia zmiana w Interze, zszedł Barella, wszedł Asllani.
95' Plasowany strzał Lukaku odbija Tatarusanu.