Wypowiedzi piłkarzy po derbach

6 lutego 2023 | 09:13 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna

Kibice Interu znowu mogli cieszyć się z wygranego pojedynku derbowego z Milanem. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się niezawodny Lautaro Martinez.

To był szczególny wieczór dla Argentyńczyka. Strzelił Milanowi już 7. gola w swojej karierze, dzięki czemu został on drugim zagranicznym napastnikiem Interu pod względem ilości goli w Derbach Mediolanu. Co więcej, Il Toro został 12. strzelcem (3-cim zagranicznym po Nyersie i Icardim), który zdobył dla Nerazzurrich 70 goli. Oto co uradowany piłkarz miał do powodzenia po końcowym gwizdku:

- Pracowaliśmy naprawdę ciężko w ciągu tygodnia. Jestem bardzo szczęśliwy, bo po raz kolejny pokazaliśmy naszą grą, że Mediolan jest czarno-niebieski! Czuję się wspaniale.

- Po zakończonych Mistrzostwach Świata mówiłem, że wygrana w tym turnieju da mi dodatkowy impuls. To był najlepszy prezent, jaki kiedykolwiek dostałem. Wiele nauczyłem się w trakcie tych rozgrywek i staram się pokazywać to wszystko na boisku.

- Ciężko pracowałem i zawsze próbuję dać z siebie wszystko. Wygrywanie meczów derbowych jest czymś wyjątkowym i ponownie udało nam się tego dokonać!

Innym, kluczowym zawodnikiem w derbowym pojedynku był Federico Dimarco. Włoski wahadłowy również chętnie podzielił się swoimi wrażeniami z meczu:

- Jesteśmy bardzo zadowoleni i ten rezultat jest w pełni sprawiedliwy. Wszystko może zdarzyć się w piłce nożnej, ale tego wieczoru wyszliśmy na boisko i daliśmy fanom prawdziwy występ.

- Kiedy rozpoczynasz derby jako faworyt, to zawsze jesteś tym, którego należy pokonać. Zagraliśmy naprawdę dobrze i zasłużenie dowieźliśmy zwycięstwo do domu. Jesteśmy szczęśliwi.

- Musimy teraz po prostu skupiać się na swojej grze przy każdym, kolejnym meczu. Zobaczymy dokąd nas to zaprowadzi.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich