Primavera przyjechała do Stalowej Woli i odpadła

9 lutego 2023 | 00:13 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Akademia2 min. czytania

W play-offach o 1/8 finału UEFA Youth League Primavera rywalizowała z Ruchem Lwów. Ze względów bezpieczeństwa spotkanie odbyło się na stadionie Stali Stalowa Wola. Nerazzurri nie będą dobrze wspominać tego wyjazdu, gdyż po porażce w rzutach karnych odpadli z rozgrywek.

Mecz lepiej rozpoczęła drużyna z Ukrainy, która stworzyła sobie kilka okazji bramkowych. Dopięła swego w 30. minucie, gdy po błędzie obrońców Interu sytuację sam na sam wykorzystał Panchenko.

Od tego czasu zespół Cristiana Chivu grał lepiej, lecz na wymierny efekt trzeba było czekać do 52. minuty, gdy efektownym uderzeniem z fałsza popisał się Esposito. Remis 1:1 utrzymał się do 90. minuty, po czym od razu rozegrano konkurs karnych.

W pierwszej serii spudłowali gracze obu drużyn, w czwartej pomylił się kolejny gracz Ruchu. Wtedy Inter był o krok od awansu, ale Fontanarosa kopnął obok bramki i po chwili znów był remis. W szóstej serii strzał Stankovicia został obroniony przez Vanivskyiego (wszedł specjalnie na karne), a po chwili trafił Roman i to Ruch awansował do 1/8 finału.

Ruch Lwów - Inter 1:1 (1:0)

30' Panchenko - 52' Esposito